Blog

Co wpływa na trwałość aplikacji rzęs i jak ją zwiększyć?

Co wpływa na trwałość aplikacji i jak ją zwiększyć? 

Jeśli planujesz umówić na zabieg aplikacji rzęs i zależy Ci, aby Twoje spojrzenie oszałamiało jak najdłużej lub jesteś stylistką i marzysz o samych zadowolonych klientkach, ten artykuł dedykowany jest właśnie Tobie. 

Niedbały demakijaż i przygotowanie naturalnych rzęs do aplikacji  

   Dokładny demakijaż przed zabiegiem to absolutna podstawa, mająca ogromny wpływ na trwałość aplikacji – koniec kropka. Oczywiście, stylistka może poprosić klientkę, aby w dniu planowanego zabiegu nie malowała rzęs, ale nie oszukujmy się – nie zawsze jest to możliwe. Pewności, że rzęsy klientki są czyste, doda nam specjalna pianka do oczyszczania oraz odtłuszczający primer.

 

Klej 

Wybór odpowiedniego kleju nie jest taki prosty, jak może się wydawać. Wiele zależy od stopnia zaawansowania danej stylistki oraz tempa jej pracy. Nie bez znaczenia pozostają również warunki, w jakich pracuje. Mam tu na myśli temperaturę oraz wilgotność powietrza, panującą w salonie/miejscu, w którym wykonywany jest zabieg.

Wybierając klej do aplikacji rzęs, warto poznać jego właściwości i temperatury, w których sprawdza się najlepiej. Co więcej, warto zaopatrzyć się w stację pogodową lub nawilżacz powietrza, z którymi kontrola temperatury i wilgotności z pewnością okaże się o wiele łatwiejsza.

 

Nieprawidłowa aplikacja rzęs

Zły sen każdej stylistki rzęs składa się z jednego scenariusza – klientka rozczesuje swoje rzęsy, wyrywając je i tworząc nieestetyczny ubytek. Niestety, taka wersja wydarzeń może wystąpić w realnym świecie, dlatego warto zapamiętać raz na zawsze – rzęsę moczymy w kropli kleju pionowo . To jedyna gwarancja na to, że podstawa rzęsy sztucznej zostanie nasączona klejem.

 

Hormony, ach te hormony… 

To przykre, ale bardzo często zbyt szybki ubytek rzęs zależy od chorób powiązanych z hormonami. Winowajcą mogą być również odżywki i suplementy stymulujące porost rzęs.

 

Łamanie rzęsowego dekalogu po zabiegu 

Przyjmijmy, że stylistka wykonała swoje zadanie perfekcyjnie – dokładnie oczyściła brwi, dobrała dobry klej i precyzyjnie przykleiła rzęsy sztuczne do naturalnych. Czy jest to jednak gwarancją, że rzęsy utrzymają się na klientce przez długi czas? Cóż, w tej kwestii wszystko zależy od klientki oraz od tego, czy weźmie sobie do serca stylistyczne rady.

I tu uwaga do wszystkich stylistek – zawsze bardzo dokładnie i spokojnie tłumaczcie wszystkim Paniom, jak najlepiej zadbać o nowe rzęsy. To, co jest logiczne dla Was, wcale nie musi być tak oczywiste dla nich – nie ma w tym nic złego. Jak zatem dbać o rzęsy po wyjściu od stylistki?

 

Do 48 godzin po aplikacji rzęs: 

Nie dotykaj, nie pocieraj.

Zrezygnuj z gorąca (pod postacią sauny lub temperatury pod prysznicem).

Nie korzystaj z zabiegów kosmetycznych twarzy.

W miarę możliwości próbuj spać na plecach (dzięki temu Twoje rzęsy nie będą ocierały się o poduszkę).

Rano i wieczorem przeczesuj rzęsy tylko i wyłącznie specjalną szczoteczką.

 

Po upływie 48 godzin od aplikacji rzęs: 

Bądź delikatna podczas demakijażu. Staraj się nadmiernie nie pocierać rzęs. Sięgaj po produkty na bazie wody oraz zrezygnuj z wacików lub waty, a także innych produktów zawierających włókna.

Zrezygnuj z tłustych kosmetyków stosowanych w okolicach oka.

Powstrzymuj się od dotykania i pocierania rzęs.

Ogranicz – a najlepiej zrezygnuj – z wizyt w saunie lub solarium. Te miejsca mogą osłabić wiązanie kleju.

Pożegnaj się z ulubioną mascarą, o ile nie jest ona przeznaczona do makijażu rzęs sztucznych.

Odłóż na bok zalotkę i wodoodporne eyelinery i tusze do rzęs.

Dbaj o higienę – pamiętaj o codziennym myciu rzęs i powiek specjalnymi produktami.

Stosuj bibułki matujące, zapobiegające przedostania się sebum na rzęsy.

Sięgnij po utrwalacz, celem upiększenia rzęs i przedłużenia ich trwałości.

 

Pozdrawiam

Wasza Patrycja