Blog

Jak wybrać odpowiedni klej?

Jak wybrać odpowiedni klej?

Wybierając odpowiedni klej do rzęs możemy mieć pewność, że zabieg wykonany zostanie pomyślnie i bezpiecznie. Produkty te różnią się od siebie tempem polaryzacji, trwałością wiązania, kolorem, jak również konsystencją. Jak zatem wybrać odpowiedni klej, aby zadbać o komfort klientki, ułatwić swoją pracę i nie stracić pieniędzy?

Zanim zaczniesz surfować po rynku beauty w poszukiwaniu idealnego kleju do rzęs, poznaj parametry panujące w miejscu Twojej pracy. Mowa tu w szczególności o temperaturze i wilgotności powietrza. Do ich określenia przyda Ci się stacja meteo, pozwalająca na systematyczne sprawdzanie stanu temperatury i wilgotności powietrza.

Za idealną temperaturę uważa się taką, która waha się od 23-24 °C. Jeśli zaś mowa o wilgotności powietrza, ta nie powinna wynosić mniej niż 40% i nie przekraczać 55%. Powyżej wymieniona skala to wymóg absolutny, bez którego nie spełni swojej funkcji.

 

Pracuję w nieodpowiednich warunkach! Co robić?

Jeśli poziom wilgotności w miejscu Twojej pracy plasuje się poniżej 40%, przygotuj się na długi czas schnięcia kleju. Grozi to tzw. ,,sklejkami”, alergią i klasycznym łzawieniem oczu. Taką sytuację może poprawić użycie nawilżacza powietrza i sięgnięcie po szybciej schnący klej.

W sytuacji, gdy wilgotność przekracza zalecany próg 55%, klej wyschnie, zanim się obejrzysz. Znajdując się w takim położeniu musisz pracować o wiele szybciej. Dodatkowo polecam sięgnięcie po wolniej schnący klej. Warto również pamiętać o częstszej zmianie kropli produktu, a jeśli dysponujesz klimatyzacją, możesz ją wykorzystać do osuszenia powietrza.

 

Jak przedłużyć okres przydatności kleju do rzęs?

Kleje do rzęs dostępne na rynku beauty nie posłużą Ci dłużej niż miesiąc. Ta informacja może okazać się przydatna szczególnie wtedy, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylizacją, a siatka Twoich klientów nie jest zbyt rozbudowana. Musisz wiedzieć, że kleje dostępne są w różnych objętościach – 3ml, 5ml, a nawet 10 ml. Jeśli obsługujesz jedną klientkę dziennie, wybierz klej o najmniejszej pojemności.

Kiedy sprawdzisz parametry i kupisz idealnie dopasowany klej do rzęs, pamiętaj o pewnych zasadach:

  • Dbaj o to, aby klej był zawsze dobrze dokręcony.
  • Zainwestuj w pojemnik na klej z pochłaniaczem powietrza.
  • Nigdy nie przystępuj do użycia kleju, jeśli niedokładnie oczyściłaś naturalne rzęsy klientki (pamiętaj o primerze oraz odtłuszczeniu rzęs).
  • Pod żadnym pozorem nie używaj przeterminowanego kleju!

 

Życzę Ci, abyś jak najszybciej dobrał/a klej idealny do swoich potrzeb!

 

Pozdrawiam

Wasza Patrycja