Zasięg Działania

Kosmetyczne wybielanie zębów lampą Warszawa

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na kosmetyczne wybielanie zębów lampą? Okazuje się, że ta metoda przynosi naprawdę dobre efekty w rozjaśnianiu zębów. Nie mogą się one równać rezultatom uzyskiwanym przy stosowaniu domowych metod wybielania. W przypadku uporczywych przebarwień, spowodowanych np. spożywaniem kawy, herbaty, czerwonego wina czy paleniem tytoniu, nie pomogą pasty czy paski wybielające. Jednak wizyta w gabinecie, w którym oferowane jest kosmetyczne wybielanie zębów lampą LED, może całkowicie odmienić oblicze Twojego uśmiechu.

Kosmetyczne wybielanie zębów lampą w Warszawie jest chętnie wybieranym zabiegiem. Można go znaleźć w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. Na czym właściwie polega i dlaczego jest tak efektywne?

Kosmetyczne wybielanie zębów lampą

Podczas zabiegu stosuje się profesjonalne środki wybielające w połączeniu z intensywnym światłem lampy LED. Ogólny przebieg zabiegu rysuje się następująco:

 1. Przygotowanie – wywiad, ocena ogólnego stanu jamy ustnej i upewnienie się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu wybielania lampą. Podpisane zgody na zabieg i przygotowanie stanowiska pracy.
 2. Zabezpieczenie dziąseł przy użyciu specjalnej gumowej osłony.
 3. Nałożenie preparatu wybielającego na powierzchnię zębów.
 4. Naświetlanie zębów lampą LED – aktywacja środka wybielającego za pomocą intensywnego światła o określonej długości fali. Światło powoduje reakcję chemiczną w preparacie, która powoduje usunięcie przebarwień z powierzchni zębów. Trwa to zwykle od kilku do kilkunastu minut.

W zależności od pożądanego efektu oraz rodzaju zastosowanego środka wybielającego, procedurę wybielania można powtórzyć kilka razy na kolejnych wizytach.

Kosmetyczne wybielanie zębów lampą – jak długo utrzymuje się efekt?

Trwałość efektu kosmetycznego wybielania zębów zależy od wielu czynników. U niektórych przebarwienia szybko wracają, inni zaś mogą się cieszyć białym uśmiechem przez długie miesiące. Mają tu znaczenie następujące kwestie:

 • Odpowiednia higiena jamy ustnej i unikanie potencjalnych przyczyn przebarwień: palenia tytoniu, spożywania napojów barwiących (kawa, herbata, czerwone wino, coca-cola, kolorowe napoje).
 • Stosowanie się do zaleceń po zabiegu (osoba, która go przeprowadza, informuje o tym, jak należy postępować bezpośrednio po wyjściu z gabinetu).
 • Indywidualna podatność na powstawanie przebarwień – u niektórych przebarwienia pojawiają się szybciej niż u innych i jest to kwestia, na która nie da się wpłynąć.

Kosmetyczne wybielanie zębów lampą – skuteczniejsze niż inne metody

Istnieje wiele metod wybielania zębów: wybielanie nakładkowe (noszenie na zębach nakładek wypełnionych żelem wybielającym przez kilka godzin dziennie lub przez noc), paski wybielające (cienkie paski pokryte żelem wybielającym, nakładane na zęby na określony czas, np. kilkanaście lub kilkadziesiąt minut), pasty i płyny wybielające (dostępne w sklepach i drogeriach).

Każda metoda ma swoje zalety i ograniczenia, a rezultaty zawsze różnią się w zależności od indywidualnych czynników. Jednak obiektywnie rzecz biorąc, to właśnie kosmetyczne wybielanie zębów lampą daje największe szansę na sukces. Zabieg wykonany przez wyszkolonego specjalistę, przy wykorzystaniu profesjonalnych preparatów i sprzętów, może dać skuteczniejsze i bardziej jednolite rezultaty niż samodzielne wybielanie w domu.

Ważne jest także to, że wybielanie zębów lampą jest kontrolowane przez profesjonalistę, a więc bezpieczne. Kosmetolog wykonujący zabieg może dostosować intensywność wybielania do indywidualnych potrzeb pacjenta, zastosować odpowiednie środki ochronne, aby zapobiec podrażnieniom, a także odpowiednio doradzić w kwestii dbania o efekty wybielania.

W Warszawie kosmetyczne wybielanie zębów lampą można wykonać w wielu gabinetach oferujących zabiegi upiększające. Jednak zanim się na to zdecydujesz, upewnij się, że osoba przeprowadzająca zabieg:

 • ma odpowiednie kwalifikacje – ukończyła kurs wybielania zębów w akredytowanym ośrodku i ma na to potwierdzenie w postaci certyfikatu,
 • dysponuje sprawnym sprzętem spełniającym obowiązujące wymogi techniczne,
 • korzysta z wysokiej jakości preparatów wybielających gwarantujących dobre efekty i wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • dba o przejrzystość i odpowiednie udokumentowanie zabiegu – daje Ci do podpisania zgodę na jego wykonanie i tłumaczy ewentualne niejasności,
 • jest w stanie udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji o wybielaniu zębów lampą LED, np. dotyczących składu lub sposobu działania środka wybielającego, przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zaleceń po wybielaniu itp.

Niewątpliwie warto zainteresować się tym tematem– zarówno z pozycji klienta, który chce cieszyć się białym uśmiechem, jak i kosmetologa, który chce rozszerzyć swoją działalność i zaoferować nową usługę w swoim gabinecie. Więcej informacji o kosmetycznym wybielaniu zębów lampą oraz o szkoleniach w tym zakresie można znaleźć na naszej stronie. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami – serdecznie zapraszamy!