Blog

Zasady trwałej aplikacji

Jesteś świeżo przeszkoloną stylistką rzęs i wciąż doskonalisz swoje umiejętności? Najlepiej to robić oczywiście w bezpośredniej pracy z klientami. A zadowolone klientki to najlepsza reklama Twoich usług. Zastanawiasz się, czy istnieją jakieś uniwersalne zasady lub “złote rady” odnośnie skutecznej i trwałej aplikacji rzęs? Spróbujmy zebrać w całość wszystkie najważniejsze wiadomości, które mają wpływ na utrzymanie pięknych rzęs.

 

1. Zacznijmy od podstaw, czyli dokładnie umyj rzęsy

Przystępując do zabiegu aplikowania sztucznych rzęs, zwróć na początek uwagę na dokładny demakijaż okolic oczu. Najlepiej, jeśli podpowiesz swojej klientce, aby w dzień wizyty w gabinecie kosmetycznym nie malowała swoich rzęs tuszem, ani nie nakładała w pobliżu żadnych kosmetyków. Twoim pierwszym zadaniem podczas kontaktu z rzęsami klientki będzie ich dokładne umycie specjalnym szamponem. Jego skład jest bezpieczny dla wrażliwych okolic oczu, antyalergiczny i bakteriobójczy. Dzięki temu usunie wszelkie zanieczyszczenia i stworzy czyste warunki do pracy. Dodatkowo zastosuj cleaner, tak zwany odtłuszczacz i mikroszczoteczki, aby przygotować rzęsy do aplikacji.

 

2. Wybierz dobry klej

Dobra stylistka rzęs powinna zadbać o wysokiej jakości klej do aplikacji. Pamiętaj, że wybierając klej musisz uwzględnić czas jego schnięcia, tempo własnej pracy, a także wilgotność i temperaturę panującą w gabinecie kosmetycznym. Jeśli wciąż doskonalisz swoje umiejętności to zdecyduj się na klej, który schnie wolniej, ale dzięki temu pozwala na dłuższą separację i aplikację rzęs. Zostaw szybkoschnący klej na później, kiedy nabierzesz już wprawy w kolejnych czynnościach.

 

3. Pamiętaj o prawidłowej aplikacji

Z pewnością nabyłaś odpowiednią wiedzę podczas szkoleń i kursów na temat prawidłowej aplikacji. Ku przypomnieniu: najważniejszy jest moment zanurzania sztucznej rzęsy w kleju. Dlaczego? Jeśli nabierzemy zbyt małą lub zbyt dużą ilość kleju to spowoduje to szybsze wypadanie lub nieestetyczne sklejanie się rzęs. A z pewnością pragniesz uniknąć obu tych sytuacji.

 

4. Weź pod uwagę nawyki i cechy indywidualne klientek

Nie będzie niczym nietaktownym, jeśli zapytasz klientkę, jakich używa preparatów w okolicach oczu. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ wszelkie odżywki do rzęs i preparaty stymulujące ich wzrost mają wpływ na ich żywotność i wypadanie. Niebagatelny wpływ na trwałość aplikacji ma także ogólny stan zdrowia klientki i jej choroby związane z hormonami. 

 

5. Przypomnij klientce o właściwej pielęgnacji

Ostatnią radą jest udzielenie wskazówek klientce po dokonanej aplikacji. Zwróć jej uwagę, aby przez pierwsze dni ostrożnie obchodziła się ze sztucznymi rzęsami. Nie wystawiała ich niepotrzebnie na działanie wody ani słońca. Unikała wizyty na basenie, w solarium czy na siłowni. Dopiero później wskazane jest mycie rzęs specjalnym szamponem i ich rozczesywanie, aby uniknąć sklejek i nadać włoskom właściwy kierunek. Właściwa pielęgnacja pozwala na utrzymanie sztucznych rzęs w zdrowej, pięknej i trwałej kondycji.

Okazuje się, że niewiele potrzeba, aby cieszyć się z trwałej aplikacji rzęs. Przykładaj się do swojej pracy, wybieraj dobrej jakości produkty i edukuj klientkę w zakresie dobrej pielęgnacji.