Blog

Trudne rzęsy – jak z nimi pracować?

Praca z rzęsami często jest pełna wyzwań. Nie zawsze stylizacja idzie gładko, bo każde rzęsy są inne. Duże umiejętności i doświadczenie oczywiście ułatwiają sprawę. Jeśli natomiast jako stylistka rzęs po raz pierwszy spotykasz się np. z rzęsami rosnącymi w dół lub z klientką w starszym wieku, możesz czuć się trochę niepewnie. N szczęście istnieją sprawdzone metody pracy z trudnymi rzęsami i dzisiaj krótko o nich opowiem.

Jak stylizować rzęsy rosnące w dół lub krzywo?

Jednym z wyzwań dla stylistek są rzęsy rosnące w dół. Mogą występować pojedynczo, np. kilka rzęs w kąciku oka, lub rosnąć w ten sposób na całej powiece. Sposobem na poprawienie wyglądu oka z opadającymi rzęsami jest zastosowanie sztucznych rzęs o mocniejszym skręcie. Nie należy jednak stosować zbyt długich rzęs, zwłaszcza w zewnętrznych kącikach oczu, bo może się pojawić niekorzystny efekt (tzw. smutne oczy). Chodzi o to, aby skutecznie skorygować kierunek wzrostu naturalnych rzęs, ale jednocześnie za mocno nie obciążać ich sztucznymi, tak by pod ich ciężarem nie zaczęły znowu opadać.

Podobnie należy postępować z rzęsami rosnącymi krzywo, w różnych kierunkach. Podczas stylizacji należy nadać im odpowiedni, regularny kierunek. Sztuczne rzęsy aplikuje się prostopadle do powieki, a powierzchnia łączenia powinna być niewielka. Dzięki temu można rzęsy odpowiednio ukierunkować i wyregulować ich kształt.

Jak stylizować rzęsy u osób starszych?

W wyniku starzenia się skóry pojawiają się także zmiany w obrębie oczu. Wiotka skóra powiek może utrudniać stylizację oraz uzyskanie korzystnego efektu. Poza tym często w takich sytuacjach rzęsy są krótkie, cienkie i rzadkie, co jest dodatkowym utrudnieniem. Nawet doświadczone stylistki mogą mieć problem z wykonaniem satysfakcjonującej stylizacji.

W przypadku dojrzałych klientek, należy przede wszystkim maksymalnie ułatwić sobie pracę. Dobrym sposobem jest podklejenie górnych powiek taśmą medyczną, co da lepszy dostęp do powiek i większą swobodę działania. Można też poprosić klientkę o przyjęcie odpowiedniej pozycji, np. uniesienie podbródka, delikatne odchylenie głowy do tyłu. Jeśli chodzi o metody stylizacji, to najlepsze będzie zastosowanie efektu lalki bądź owalu. Bardzo ważne jest, aby nie tylko odpowiednio przedłużyć rzęsy, ale także zagęścić je – jednak z wyczuciem, aby rezultat nie wyglądał sztucznie.

Wyzwania w pracy stylistki rzęs

Oczywiście wyzwań w pracy stylistki rzęs jest znacznie więcej, jednak to właśnie z powyższymi można się spotkać stosunkowo często. Podczas szkoleń omawiane są również takie kłopotliwe sytuacje, co pozwala kursantkom dobrze przygotować się do trudniejszych zadań.

Zachęcam do zapoznania się z terminarzem kursów i szkoleń ze stylizacji rzęs. Mogą w nich uczestniczyć również praktykujące stylistki, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, udoskonalić posiadane umiejętności i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientek. Lista zaplanowanych szkoleń jest dostępna w zakładce „terminarz” – zapraszam!