Blog

Stylizacja brwi na mydło

Metod domowej, naturalnej stylizacji brwi jest bardzo wiele. Niektóre z nich są wyjątkowo proste, a jednocześnie zadziwiająco skuteczne. Jeśli marzysz o brwiach o dużej objętości i chcesz osiągnąć ten efekt w naturalny, szybki i łatwy sposób, spróbuj stylizacji brwi na mydło. Osoby, które jeszcze nie spotkały się z tym trendem, mogą to uznać za nieco dziwny pomysł – w końcu mydło powinno służyć do mycia ciała. Okazuje się jednak, że ma ono także inne kosmetyczne zastosowanie.

Co daje stylizacja brwi na mydło?

Ta metoda pielęgnacji i stylizacji brwi pozwala osiągnąć następujące efekty:

  • większa objętość („puszystość”) brwi,
  • podkreślenie kształtu brwi,
  • zwiększenie gęstości włosków,
  • naturalny wygląd brwi,
  • lepsza kondycja brwi, sprężystość, elastyczność.

Wiele osób decyduje się na profesjonalne zabiegi stylizacji w salonach urody. Jednak do osiągnięcia powyższych efektów nie zawsze trzeba pomocy specjalistek. Wystarczy mydło, woda, szczoteczka do brwi i odrobina czasu każdego poranka.

Jak wykonać stylizację brwi na mydło?

Jest to zabieg niezwykle prosty, który można wykonać samodzielnie w domu z użyciem mydła do brwi lub zwykłego mydła. Krok po kroku:

  1. Przeczesz delikatnie brwi suchą szczoteczką. Możesz wykonać regulację pęsetą, jeśli jest konieczna.
  2. Zamocz szczoteczkę do brwi w wodzie, aby zwilżyć włókna. Postaraj się, żeby szczoteczka była tylko delikatnie wilgotna – nie mogą po niej ściekać krople wody.
  3. Umieść odrobinę mydła na szczoteczce. Niech pokrywa całą jej długość.
  4. Przeczesuj dokładnie brwi namydloną szczoteczką. Postaraj się wyprostować włoski i nadać im odpowiedni kierunek, tak aby brwi zyskały pożądany kształt.

Po wykonaniu zabiegu możesz dodatkowo podkreślić brwi kredką lub pudrem. Możesz też najpierw delikatnie wyrysować brwi, a dopiero później wyczesać je z użyciem mydła. Efekt takiej stylizacji jest trwały i powinien utrzymać się przez cały dzień.

Mydło do brwi czy zwykłe mydło – co wybrać?

Coraz więcej producentów kosmetyków poszerza swoją ofertę produktową o mydła do brwi. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie tą metodą stylizacji. Do zabiegu można użyć specjalnego mydełka lub zwykłego mydła w kostce, które kupisz w każdej drogerii czy markecie. Nie wpłynie to na ostateczny efekt. Do mydełek do brwi często w zestawie są dołączone aplikatory ze szczoteczką oraz instrukcja wykonywania zabiegu. Jeśli zdecydujesz się na użycie standardowego mydła, zwróć uwagę na to, aby było to mydło naturalne, bez sztucznych barwników i aromatów (bezzapachowe) i najlepiej hipoalergiczne. W ten sposób najlepiej zadbasz o kondycję brwi i nie narazisz swojej skóry na reakcje alergiczne czy podrażnienia. Znajdź też odpowiednie miejsce do przechowywania mydła, aby go nie zanieczyścić.

Czasami najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Wypróbuj metodę stylizacji brwi mydłem i przekonaj się, czy sprawdzi się także w Twoim przypadku. Jeśli nie, zawsze możesz skorzystać z całej gamy alternatywnych zabiegów pielęgnacji i stylizacji brwi, które w pełni odpowiedzą na Twoje potrzeby.