Blog

Relaks podczas zabiegu – jak zapewnić go klientce?

Wizyta w salonie piękności to nie tylko okazja do zadbania o swoją urodę. Dla wielu – a może nawet wszystkich? – kobiet jest to także czas odprężenia, chwila, którą poświęca się samej sobie w oderwaniu od codziennych obowiązków i zmartwień. Być może jedna z bardzo nielicznych. Dlatego równie ważne co właściwe i satysfakcjonujące wykonanie zabiegu kosmetycznego jest stworzenie odpowiedniej atmosfery w salonie. Tak aby klientka mogła się odstresować i wrócić do codzienności nie tylko piękniejsza, ale i spokojniejsza, bardziej zrelaksowana i naładowana pozytywną energią.

Jak zadbać o właściwą atmosferę podczas zabiegów na rzęsy i brwi?

Zabiegi stylizacji rzęs i brwi nie są bolesne ani nieprzyjemne, więc klientki pojawiają się na nich raczej z pozytywnym nastawieniem i bez stresu. Mimo to warto zadbać o kilka detali, które pomogą im zrelaksować się podczas zabiegu.

  1. Przyjemna aranżacja wnętrza – czyste, estetyczne i jasne wnętrze gabinetu kosmetycznego już od momentu przekroczenia jego progu wprawia w dobry nastrój. Warto zadbać o przytulny klimat, dobre oświetlenie, wygodne meble, nienachalne dekoracje.
  2. Brak pośpiechu i uważność na potrzeby klientki – ważne jest, aby umawiać wizyty z odpowiednim zapasem czasu, tak aby nie powstała atmosfera pośpiechu oraz aby kolejna klientka nie musiała czekać na zabieg lub przygotowanie stanowiska. Konieczne jest także to, aby w gabinecie znajdowała się toaleta, z której klientka może skorzystać przed zabiegiem.
  3. Przyjemne miejsce oczekiwania – jeśli klientka musi poczekać na swoją kolej (np. w sytuacji, gdy pojawia się w salonie przed czasem), niech ma do dyspozycji wygodny fotel lub kanapę, coś do poczytania, dostęp do napojów (woda, kawa, herbata). To sprawi, że czas oczekiwania nie będzie się jej dłużył.
  4. Komfortowa temperatura w pomieszczeniu latem klimatyzacja, zimą ogrzewanie. Odpowiednia temperatura to nie tylko komfort dla klientki, ale także lepsze warunki pracy dla stylistki.
  5. Drobne detale – świece o delikatnym zapachu czy lecąca w tle przyjemna muzyka także wpływają relaksująco i pomagają się odprężyć podczas zabiegu.
  6. Swobodna, niewymuszona rozmowa – niektóre klientki wolą podczas zabiegu milczeć (a nawet się zdrzemnąć), a inne chętnie prowadzą rozmowę. Dobrze jest, jeśli stylistka potrafi to wyczuć i odpowiednio dopasować się do ich potrzeb. Zdarza się, że panie chętnie zwierzają się i opowiadają o swoim życiu prywatnym – zwłaszcza te, które odwiedzają salon regularnie. Otwartość stylistki na rozmowę i wysłuchanie na pewno jest mile widziana i doceniana.
  7. Wygodna pozycja podczas zabiegu – zabieg stylizacji rzęs jest dość czasochłonny. Wygodne łózko i odpowiednio wyprofilowana poduszka to podstawa. Można też zaproponować miękki kocyk na wypadek, gdyby klientce zrobiło się chłodno w trakcie leżenia nieruchomo przez dłuższy czas.

Zapewnij każdej klientce nie tylko najwyższą jakość zabiegów na rzęsy i brwi, ale także przyjazną, zaufaną i relaksującą atmosferę. Na pewno do Ciebie wróci i będzie polecała Twój gabinet kolejnym osobom, a Twoja działalność szybko rozkwitnie i zdobędzie dobrą renomę.