Blog

Regulacja brwi – pęseta, wosk czy nitka?

Istnieje kilka metod regulacji brwi, a dobór tej najbardziej pasującej jest kwestią bardzo indywidualną. W salonie kosmetycznym dobrze jest oferować więcej niż jedną metodę, aby móc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientek. Niektóre z nich są bardzo wrażliwe na ból, inne chcą, aby efekt regulacji utrzymywał się możliwie jak najdłużej, a jeszcze inne po prostu mają swoje własne preferencje i przyzwyczajenia. Omówmy krótko każdą z technik regulacji brwi, wskazując jej plusy oraz związane z nią trudności.

Regulacja brwi pęsetą

Użycie pęsety do regulacji brwi wymaga odpowiedniej techniki i bardzo dużej precyzji. Jest to nieco trudniejsze podczas pracy na klientce niż w przypadku regulowania brwi samej sobie. Należy zadbać o odpowiednie podparcie dłoni, tak aby ruchy były zdecydowane i dokładne. Kluczowe jest dobranie dobrej pęsety, która umożliwi łatwe chwytanie i wyrywanie pojedynczych włosków. 

Podczas regulacji brwi pęsetą trzeba też zadbać o:

  • odpowiednią pozycję – najlepiej gdy klientka leży, bo to zapewnia stabilność ręki i wygodę dla obu stron,
  • dobre oświetlenie – aby dostrzec każdy nadprogramowy włosek, ale jednocześnie nie razić klientki w oczy,
  • wysoki poziom higieny – pęsety muszą być oczyszczane i dezynfekowane po każdym zabiegu.

Regulacja brwi woskiem

Wosk to metoda bardzo szybka, co jest duża zaletą. Jednak wymaga większej ilości sprzętu oraz dostępu do prądu. Wiele klientek wybiera tę metodę ze względu na oszczędność czasu i wygodę. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieją przeciwwskazania do regulacji brwi woskiem, np. opalenizna czy stosowanie witaminy A. Dlatego zapisując na zabieg nową klientkę, trzeba przeprowadzić dokładny wywiad, aby upewnić się, że zabieg będzie dla niej bezpieczny.

Nitkowanie brwi

Ta technika regulacji brwi jest stosunkowo rzadko stosowana w gabinetach kosmetycznych, jednak w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Jest to metoda tania, ekonomiczna i przede wszystkim efektywna. Pozwala na pozbycie się nawet najdrobniejszych, niemal niewidocznych włosków w bardzo krótkim czasie. Jednak aby wykonywać nitkowanie brwi właściwie, należy poznać tę technikę dogłębnie podczas szkolenia. Odpowiednie wskazówki oraz przećwiczenie różnych sposobów użycia nici pozwala oferować najlepsze efekty zabiegu.

Nie ma jednej idealnej techniki regulacji brwi, a każda z nich wiąże się z pewnymi trudnościami i wymaga odpowiedniego przygotowania. Znajomość wszystkich trzech – pęsety, wosku i nitki – i wprawa w ich stosowaniu pozwala stylistce dostosować się do indywidualnych potrzeb, zwiększyć zakres usług i trafić do szerszego grona klientek. Dlatego warto zgłębić temat, np. uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach z regulacji brwi.