Blog

Pędzle do stylizacji brwi

Pędzle to jedno z najważniejszych akcesoriów używanych przez stylistki brwi. Pomagają wykonać precyzyjną stylizację i stworzyć idealną oprawę twarzy. Dobrze dobrany pędzel bardzo pomaga w pracy i pozwala osiągać najlepsze efekty. Dzisiaj zatem kilka słów o rodzajach pędzli oraz porady, jak wybrać te najlepsze oraz jak o nie dbać.

Dobry pędzel to podstawa

Wraz z rozwojem dziedziny stylizacji brwi w branży beauty, na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej produktów – zarówno samych kosmetyków, jak i akcesoriów wykorzystywanych do ich aplikacji. Dotyczy to także pędzelków, których można używać w różnych technikach stylizacji. Czy to henna pudrowa, czy naturalna, czy koloryzacja farbką – należy dysponować odpowiednim sprzętem, aby móc zabieg wykonać zgodnie z oczekiwaniami klientki, a jednocześnie bezpiecznie i sprawnie.

Rodzaje pędzli do stylizacji brwi

Wybierając pędzle do stylizacji brwi, trzeba przede wszystkim zastanowić się, jakim celom będą służyć.

Pędzle z włosiem syntetycznym to akcesoria, które sprawdzają się w wielu różnych zadaniach. Mają odpowiednio dobraną miękkość i kształt. Są wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i trwałych. Mogą przybierać różne kształty, w zależności od zadań, które mają pełnić:

  • Pędzle skośne mają ostro zakończone włoski i nieduże rozmiary, dzięki czemu pomagają w tworzeniu bardzo precyzyjnych stylizacji. Można z ich pomocą wykonać ostrą linię dolną oraz wypełnić drobne przestrzenie między włoskami. Nadają się do nakładania henny i farbki, a także do pielęgnacji brwi z użyciem pomady. 
  • Pędzle szerokie sprawdzają się w pracy z białą pastą lub korektorem. Gęste i ściśle przylegające do nasady włosie pozwala odpowiednio zaznaczyć krawędzie krwi i precyzyjnie wykończyć stylizację.
  • Pędzle z okrągłym zakończeniem pozwalają uzyskać idealnie zblendowane krawędzie brwi,  optycznie zwiększając ich objętość i nadając im naturalny wygląd.

Pielęgnacja pędzli

O pędzle do stylizacji brwi trzeba odpowiednio dbać. Mogą wtedy służyć długie lata. Ważne jest, aby  dokładnie myć je po każdym użyciu, używając specjalnych antybakteryjnych detergentów. Należy je też zdezynfekować, a następnie nałożyć odrobinę wosku lub mydełka, aby podtrzymać właściwe ułożenie i elastyczność włosia. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o akcesoriach do stylizacji brwi – o tym, jak je dobierać, jak ich używać i jak o nie dbać – możesz uzyskać taką wiedzę na jednym z naszych szkoleń. Zapraszamy do zapisów!