Blog

Makijaż permanentny brwi jako ogromna oszczędność czasu

Zadbane i odpowiednio podkreślone brwi u wpływają na wygląd całej twarzy. Dodają spojrzeniu wyrazistości i uwydatniają naturalną urodę oczu. Codzienny makijaż brwi może być jednak czasochłonny i frustrujący, a efekt nie zawsze spełnia oczekiwania, zwłaszcza gdy robi się go w pośpiechu. Aby oszczędzić czas i mieć gwarancję pięknie wyglądających brwi każdego dnia, warto zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego.

Zalety makijażu permanentnego

Powodem, dla którego najczęściej klientki salonów kosmetycznych decydują się na makijaż permanentny brwi, jest oszczędność czasu. Raz wykonany zabieg pozwala cieszyć się perfekcyjnymi brwiami przez wiele miesięcy. Codzienne przygotowania do wyjścia z domu skracają się o kilka, a nawet kilkanaście minut.

Ale to nie jedyne zalety makijażu permanentnego brwi. Warto pamiętać o tym, że odpowiednio wyszkolona stylistka brwi jest w stanie wykonać perfekcyjną stylizację. Odpowiednio dobierze kształt, grubość i kolor brwi, aby wydobyć z twarzy jak najwięcej walorów. Trudno byłoby ten sam efekt osiągnąć podczas wykonywania szybkiego porannego make-upu.

Makijaż permanentny to także większa swoboda w ciągu dnia. Nie trzeba się obawiać, że coś się rozmaże, nawet w deszczu, w upale czy podczas wizyty na siłowni lub basenie. Nie trzeba martwić się o poprawki ani o zmywanie makijażu wieczorem. Jeden zabieg, a tyle wygód!

Czy makijaż permanentny wygląda naturalnie?

Wśród pytań zadawanych przez klientki często pojawia się pytanie właśnie o naturalność efektu. Niektóre panie boją się, że brwi będą wyglądały sztucznie. Takie obawy mają zwykle osoby o delikatnej urodzie, do których mocno podkreślone, ciemne i grube brwi po prostu by nie pasowały.

Dlatego bardzo ważne jest, aby na zabieg makijażu permanentnego wybrać się do profesjonalistki. Przeszkolona i doświadczona stylistka brwi nie pozwoli na to, aby zabieg zeszpecił twarz. Wręcz przeciwnie, będzie potrafiła z jego pomocą wydobyć i podkreślić walory naturalnej urody. Ponadto zapewni długotrwały efekt i pełne bezpieczeństwo.

Podczas szkoleń z wykonywania makijażu permanentnego brwi kursantki nie tylko uczą się, jak w praktyce wykonać mikropigmentację, która leży u podstaw tego zabiegu. Są też przygotowywane pod względem teoretycznym, czyli:

  • poznają zasady BHP,
  • zdobywają wiedzę o budowie włosków brwiowych i sposobach ich pielęgnacji,
  • uczą się, jak właściwie dopasować kształt i kolor brwi do indywidualnych cech urody,
  • poznają różne metody wykonywania makijażu permanentnego i uczą się, jak dobierać metody do potrzeb klientek,
  • poznają wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz informacje o tym, jak należy dbać o brwi po jego wykonaniu.

Z kolei wielokrotne przećwiczenie wykonywania zabiegu pozwala nabrać wprawy, co przekłada się nie tylko na piękny efekt, ale także na bezpieczeństwo klientki. Dlatego wybierając stylistkę brwi, warto upewnić się, że odbyła odpowiednie szkolenia oraz ma już praktyczne doświadczenie w wykonywaniu zabiegu. Takiej profesjonalistce, o kompetencjach potwierdzonych certyfikatami i bogatym portfolio, można zaufać i bez obaw powierzyć swoją urodę.