Blog

Lifting rzęs – najczęstsze błędy

Jak każdy zabieg kosmetyczny, lifting rzęs wymaga dużej precyzji i zachowania zasad BHP. Nawet doświadczone stylistki rzęs powinny zabieg wykonywać uważnie, z użyciem wysokiej jakości akcesoriów i sprawdzonych preparatów.

Lifting rzęs ma za zadanie wzmocnić naturalne rzęsy, nadać im objętości, podkręcić i unieść. Choć z pozoru jest to zabieg mało skomplikowany, to łatwo popełnić w nim kilka błędów. Najwięcej na ten temat można się dowiedzieć podczas profesjonalnego szkolenia z liftingu rzęs. Dziś natomiast krótko opiszę najczęstsze błędy w zabiegu i sposoby, jak można ich uniknąć.

Błędy w zabiegu liftingu rzęs i jak ich uniknąć

Na każdym etapie zabiegu należy zwracać uwagę na poprawną technikę i precyzję. Wszystkie używane akcesoria muszą być sterylne, stanowisko pracy czyste i dobrze oświetlone, a produkty dobrane w oparciu o najlepsze rekomendacje. Jeśli chodzi o błędy techniczne, które mogą się zdarzyć stylistkom, to są to między innymi:

    1. Niewłaściwe przygotowanie rzęs do zabiegu. Bardzo ważne jest to, żeby rzęsy i powieki były całkowicie oczyszczone przed zabiegiem liftingu. W tym celu używa się specjalnej pianki do demakijażu, którą potem trzeba dokładnie zmyć.
    1. Niedopasowanie formy silikonowej. Wałek używany podczas laminacji rzęs musi być precyzyjnie dobrany do ich długości. Dobra stylistka powinna mieć wszystkie dostępne rozmiary firmy silikonowej, aby móc odpowiednio dobrać ją do oka klientki.
    1. Złe ułożenie rzęs na wałku. Rzęsy muszą być ułożone równomiernie, dokładnie rozczesane, skierowane w tę samą stronę, solidnie naciągnięte. Niezbędne jest zastosowanie odpowiednich akcesoriów – grzebienia do rzęs i sondy pomocniczej. To kluczowy moment stylizacji, od którego zależą jej końcowe efekty.
    1. Nierówne rozprowadzenie preparatów. Każdy z używanych podczas liftingu rzęs preparatów musi być rozprowadzony równomiernie, w odpowiedniej ilości i w precyzyjnie określonym czasie. Bardzo ważne jest, żeby usunąć nadmiar kleju z rzęs przed przejściem do kolejnych etapów stylizacji. Produkty nakłada się na określonej długości rzęs, żeby uniknąć ich sklejania, zniekształcania końcówek lub skręcania, a przede wszystkim żeby ochronić je przed jakimkolwiek uszkodzeniem.
    1. Zbyt długi lub zbyt krótki czas pracy produktu. Przy rzęsach cienkich i delikatnych należy zastosować minimalny, a przy rzęsach wyjątkowo sztywnych czy grubych – maksymalny czas pracy produktu. Wtedy efekty będą najbardziej zadowalające. W innym przypadku rzęsy mogą zbyt słabo lub zbyt mocno zareagować na preparat, co wiąże się ze słabszym – lub przeciwnie – zbyt mocnym podkręceniem rzęs.

Fachowa wiedza o liftingu rzęs – zapraszam na szkolenia

Osoby, które chcą zgłębić tematykę liftingu rzęs, udoskonalić technikę, zyskać pewność siebie w wykonywaniu zabiegu, a przede wszystkim zapewnić swoim klientkom stuprocentowe bezpieczeństwo i pełną satysfakcję z efektów – zapraszam na szkolenia z liftingu rzęs w Warszawie. Wszystkie szczegóły szkolenia są dostępne tutaj: Lifting rzęs

Zachęcam do zapisów!