Blog

Lifting rzęs czy przedłużanie rzęs? Poznaj najważniejsze różnice

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem między liftingiem rzęs a przedłużaniem rzęs, warto, żebyś poznała najważniejsze różnice między tymi zabiegami. Różnią się zarówno efektem, jak i czasem trwania zabiegu, częstotliwością jego wykonywania oraz ceną. Mam nadzieję, że poniższe informacje pozwolą Ci wybrać najlepszą dla Ciebie metodę upiększania rzęs.

Efekty zabiegów

Pierwszym, najważniejszym aspektem, którym różnią się od siebie lifting rzęs i przedłużanie rzęs, jest efekt. W przypadku liftingu (laminacji) rzęs osiąga się efekt uniesionych i podkręconych rzęs naturalnych. Lifting jednak nie zastępuje makijażu, zwłaszcza tego mocniejszego. Aby uzyskać efekt „wow”, zazwyczaj konieczne jest tuszowanie rzęs. Wyjątkiem są osoby, których naturalne rzęsy są na tyle grube i długie, że sam zabieg laminacji wystarcza w ramach stylizacji. Przedłużanie rzęs ma natomiast na celu zastąpić tusz do rzęs, oszczędzając czas poświęcany każdego dnia na tuszowanie. 

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Laminację rzęs powtarzamy średnio co 2 miesiące, podczas gdy przedłużanie rzęs można powtarzać (uzupełniać) co około 3 tygodnie. W przypadku liftingu należy odczekać, aż wypadnie większość (ok. 70%) naturalnych rzęs, aby móc ponowić zabieg. Lifting przeprowadzany jest wtedy głównie na nowych rzęsach, które rosły w tym czasie w miejscu wypadających. Natomiast pomiędzy zabiegami uzupełniania rzęs przedłużanych powinno się odczekać ok. 3 tygodnie. W tym czasie ok. 40-50% rzęs wypada, a w ich miejsce pojawiają się nowe włoski, do których można doczepić sztuczne rzęsy.

Czas trwania zabiegów 

Lifting rzęs trwa około 1,5 godziny, a przedłużanie rzęs może być bardziej czasochłonne, zwłaszcza podczas pierwszego założenia, trwającego nawet do 3 godzin. Natomiast później zabieg uzupełniania trwa ok. 1-2 godziny (w zależności tempa pracy stylistki). Warto jednak pamiętać, że należy go wykonywać częściej niż laminację. 

Cena liftingu rzęs vs. cena przedłużania rzęs

Pod względem cenowym, lifting rzęs jest zazwyczaj tańszy niż przedłużanie rzęs. Wykonuje się go rzadziej, więc rzadziej ponosi się też związane z nim koszty.

Co wybrać: lifting czy przedłużanie?

Wybór między tymi zabiegami zależy od preferencji dotyczących codziennego makijażu i gotowości do regularnych uzupełnień. Jeśli zastanawiasz się, która opcja będzie dla Ciebie lepsza, odpowiedz sobie na kilka pytań: 

  • Czy planujesz tuszować rzęsy? 
  • Na jakim efekcie najbardziej Ci zależy?
  • Jak często jesteś w stanie odwiedzać swoją stylistkę?
  • Ile pieniędzy (np. w skali miesiąca lub dwóch) możesz poświęcić na ten cel?

Pamiętaj też, że żaden z tych zabiegów nie jest na stałe. Jeśli po liftingu rzęs uznasz, że jednak wolałabyś je przedłużyć, nic nie stoi na przeszkodzie. Natomiast przedłużone rzęsy w każdej chwili można zdjąć w salonie i zamiast nich wykonać laminację. Dobra stylistka na pewno pomoże Ci podjąć najlepszą dla Twojej urody i komfortu decyzję.