Blog

Kosmetyczne wybielanie zębów – na czym polega?

Zabieg kosmetycznego wybielania zębów jest skierowany do osób, które marzą o pięknym, białym uśmiechu, ale nie chcą wydawać dużych pieniędzy na specjalistyczne zabiegi u stomatologa lub z różnych powodów nie mogą się im poddać. Wybielanie zębów w salonie kosmetycznym, poza niższą ceną, ma też wiele innych zalet. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Bezpieczne usuwanie przebarwień z zębów

Przyczyny przebarwień na zębach są bardzo różnorodne. Niekiedy jest to wynik nieprawidłowej higieny jamy ustnej – używania niewłaściwych past do zębów, zła metoda szczotkowania zębów, zbyt rzadkie wizyty u dentysty. Przebarwienia są zwykle powodowane piciem dużej ilości kawy i herbaty oraz paleniem papierosów. W wielu przypadkach wystarczy dieta bogata w produkty o intensywnym zabarwieniu (coca-cola, soki, czerwone wino, buraki, wiśnie, kolorowe przyprawy), aby zęby pożółkły lub poszarzały.

Kosmetyczne wybielanie zębów polega na usunięciu tych przebarwień w sposób bezpieczny i skuteczny. Ten zabieg nie zastąpi odpowiedniej higieny oraz nie poprawi ogólnej kondycji zębów, ale z pewnością w dużym stopniu polepszy ich wygląd i pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Jak wygląda zabieg kosmetycznego wybielania zębów?

Podczas zabiegu na zęby nakładany jest specjalistyczny żel, który jest następnie aktywowany przez niebieskie światło lampy LED. Zachodząca pod jego wpływem reakcja fotochemiczna skutkuje utlenieniem przebarwień na powierzchni zębów. Co ważne, proces zachodzi na zewnętrznej warstwie zębów, dlatego nie powoduje uszkodzeń szkliwa czy struktury zębów oraz nie podrażnia dziąseł.

Zabieg kosmetycznego wybielania zębów trwa około 20 minut, a w przypadku silnych przebarwień można wykonać dwie sesje wybielania podczas jednej wizyty. W efekcie zęby rozjaśniają się o 2 do nawet 8 odcieni. Trwałość efektu zależy od pielęgnacji zębów, diety, nawyków i stosowania używek. Jeśli unika się silnie barwiących produktów oraz palenia papierosów, bielszymi zębami można się cieszyć nawet przez kilka miesięcy. Bardzo ważne jest też stosowanie się do zaleceń po wybielaniu (np. unikanie picia kawy i herbaty oraz jedzenia barwiących produktów bezpośrednio po zabiegu).

Biały uśmiech – bezpiecznie i bezboleśnie w gabinecie kosmetycznym

Kosmetyczne wybielanie zębów jest całkowicie bezbolesne, więc nie trzeba obawiać się żadnych nieprzyjemnych doznań. Jest też bezpieczne, bo nie wykorzystuje silnych, chemicznych preparatów, tylko specjalny żel oparty na naturalnej formule. O wszelkich przeciwwskazaniach do zabiegu wybielania zębów, a także o jego dokładnym przebiegu i efektach z pewnością poinformuje kosmetyczka wykonująca zabieg w gabinecie.

Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu, skorzystaj z propozycji kosmetycznego wybielania zębów i przekonaj się o jego skuteczności.