Blog

Karta klienta w zabiegu stylizacji rzęs

Gdy klientka po raz pierwszy pojawia się w salonie stylizacji rzęs, powinna mieć założoną kartę klienta. Wiele stylistek pomija tę formalność, jednak jest to duży błąd. Karta klienta to dokument potrzebny nie tylko stylistce, ale także i klientce. Co to jest i dlaczego jest tak ważna?

Co to jest karta klienta?

Karta klienta to dokument, w którym znajdują się informacje o osobie poddającej się zabiegowi w salonie piękności. Umieszczone są tam dane osobowe i kontaktowe, co ułatwia i porządkuje pracę salonu. Karta klienta zawiera też podstawowe informacje na temat stanu zdrowia. Na ich podstawie określa się istnienie przeciwwskazań do zabiegu, co jest bardzo ważne dla każdej stylistki, która podchodzi do swojej pracy profesjonalnie. Oprócz tego dokument może zawierać zgodę na robienie zdjęć i publikowanie efektów zabiegu np. w social mediach, na ulotkach czy w portfolio.

Kartę klienta można poszerzyć o dodatkowe informacje takie jak np. preferencje klientki, zalecenia pozabiegowe, rodzaj zabiegu, użyte kosmetyki itd. Takie dane pozwalają stylistce na bardziej indywidualne podejście, a co za tym idzie – lepsze dostosowanie usług do potrzeb konkretnej osoby.

Karta klienta – korzyści dla stylistki i dla klientki

Wszystkie te informacje są istotne zarówno z technicznego, jak i prawnego punktu widzenia. Dane osobowe pozwalają na nawiązanie szybkiego kontaktu z klientami w razie potrzeby. Informacje o zdrowiu i deklaracja klientki o braku przeciwwskazań do zabiegu (potwierdzona jej własnoręcznym podpisem) są z kolei ważnym zabezpieczeniem w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, reklamacji lub innych roszczeń. Podobnie jak zgoda na publikację zdjęć, która pozwala stworzyć publiczne portfolio i poszerza możliwości marketingowe salonu.

Karta klienta jest również bardzo ważna dla samej klientki. Dlaczego? Jest wiele powodów:

  • Jest to dokument, który wygląda bardzo profesjonalnie i potwierdza wiarygodność oraz rzetelność stylistki.
  • Dla klientki jest to dowód na to, że jest traktowana poważnie i z szacunkiem, a jej potrzeby są dostrzegane i uwzględniane.
  • Klientka ma możliwość przekazania ważnych informacji o swoim stanie zdrowia, np. o alergiach, stanach zapalnych, nadwrażliwości na kosmetyki itp.
  • Jeśli karta klienta jest poszerzona o historię przeprowadzanych zabiegów, staje się ważnym źródłem informacji o dotychczasowych usługach i współpracy.

Zadbaj o najwyższą jakość swoich usług

Podsumowując, profesjonalnie przygotowana karta klienta to duże ułatwienie dla stylistki, zabezpieczenie na wypadek jakichkolwiek nieprawidłowości, informacja o historii przeprowadzanych zabiegów oraz skuteczny sposób na budowanie pozytywnej, opartej na zaufaniu i szacunku relacji miedzy stylistką a klientkami. Poprawia też wizerunek salonu i daje klientkom poczucie, że są traktowane profesjonalnie, a ich potrzeby są realizowane z uważnością i szacunkiem. Zdecydowanie warto prowadzić taką dokumentację w każdym salonie stylizacji rzęs.