Blog

Jak zostać lingeristką?

Zawód lingeristki cieszy się dużą popularnością. Przynosi nie tylko ogromną satysfakcję, ale także dobre dochody, niezależnie od tego, czy prowadzi się samodzielny biznes, czy pracuje w gabinecie kosmetycznym. Jak przygotować się do tego zawodu? Jakie kursy i szkolenia trzeba odbyć, żeby stać się profesjonalistką i osiągnąć sukces w branży kosmetycznej?

Czym zajmuje się lingeristka?

Lingeristką lub lingeristą nazywamy osobę, która specjalizuje się w wykonywaniu makijażu permanentnego, pół-permanentnego oraz mikropigmentacji. Zabiegi wykonywane są głównie w obrębie twarzy, natomiast w przypadku pigmentacji w grę wchodzą również takie rejony ciała jak np. skóra głowy czy brodawki piersiowe. Wszystkie te zabiegi kosmetyczne polegają na umieszczeniu pigmentu pod naskórkiem, a więc w praktyce na wykonaniu swoistego tatuażu. Dlatego tak ważne jest, aby osoba wykonująca zabieg była do niego odpowiednio przygotowana zarówno teoretycznie, jak i praktycznie.

W jaki sposób można zostać lingeristką?

Jak dla każdego zawodu, kluczowe jest zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. W przypadku zawodów kosmetycznych, dogłębne przygotowanie jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z bezpieczeństwem i zdrowiem klientów korzystających z usług. Jednak nie mniej ważne są osiągane podczas zabiegów efekty – bo to właśnie po nie klient zgłasza się do salonu kosmetycznego.

Lingeristka musi najpierw zdobyć wiedzę teoretyczną w zakresie BHP, etapów zabiegu, wykorzystywanych w nim akcesoriów i kosmetyków, pielęgnacji skóry przed i po zabiegu, wskazań i przeciwwskazań do zabiegu. Następnie musi przejść przeszkolenie praktyczne, podczas którego przećwiczy zabieg na modelkach i udoskonali technikę.

Widzę i umiejętności zdobywa się podczas szkoleń z makijażu permanentnego. Warto je odbywać w renomowanych ośrodkach szkoleniowych, gdzie instruktorzy nie tylko zapoznają uczestników z zabiegiem, ale także przedstawiają aspekty prawne związane z prowadzeniem działalności oraz z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo klientów.

Kurs makijażu permanentnego – i co dalej?

Podstawowy kurs makijażu permanentnego otwiera drogę do zawodu lingeristki. Jednak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w kolejnych kursach, warsztatach czy pokazach, które pozwalają dalej się rozwijać i być na bieżąco z trendami, nowymi technikami pigmentacji czy kwestiami związanymi z marketingiem i prowadzeniem biznesu. Im bardziej wsiąknie się w branżę kosmetyczną, tym większa szansa na prawdziwy sukces i satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Zapraszam do zapisów na szkolenia z makijażu permanentnego. Wiedza i umiejętności to podstawa, ale w Akademii dostajesz dużo więcej:

  • możliwość poznania branży kosmetycznej,
  • opiekę i wsparcie profesjonalistów,
  • dostęp do wysokiej jakości kosmetyków i akcesoriów,
  • przyjazną atmosferę,
  • ciekawe przeżycia,
  • możliwość nawiązania cennych kontaktów

i ogromną dawkę motywacji do rozwoju. Więcej znajdziesz w zakładce Szkolenia oraz w aktualnym Terminarzu. Do zobaczenia na szkoleniu!