Blog

Jak wygląda zabieg liftingu rzęs i na czym właściwie polega?

Lifting rzęs oraz laminacja rzęs to zabiegi, które można znaleźć w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. Zdobyły dużą popularność jako łagodna, a jednocześnie bardzo skuteczna metoda dbania o rzęsy. Nie każdy jednak wie, na czym dokładnie polegają te zabiegi, jakie dają efekty i czym się od siebie różnią. A więc pora na krótkie omówienie tego tematu.

Lifting rzęs – jakie daje efekty?

Jak sama nazwa wskazuje, lifting rzęs to zabieg, który ma za zadanie unieść i delikatnie podkręcić naturalne rzęsy, optycznie zwiększając ich objętość. Na lifting rzęs decydują się osoby, które nie są zadowolone z naturalnego wyglądu rzęs. Ich rzęsy są krótkie, cienkie, rzadkie lub jasne. Żeby uatrakcyjnić ich wygląd, konieczny jest codzienny makijaż lub zabieg przedłużania. Natomiast dzięki liftingowi można wydobyć naturalne piękno oka bez konieczności stosowania sztucznych rzęs oraz kosmetyków do make-upu.

Czym się różni lifting rzęs od laminacji rzęs?

Laminacja rzęs to zabieg szerszy, który obejmuje lifting rzęs, proces ich odżywiania i delikatną koloryzację. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów odżywczych poprawia się kondycja rzęs. Są one podkręcone i uniesione po liftingu, następnie farbowane, a na koniec wzmacniane z użyciem substancji odżywczych i olejków. Efekty laminacji rzęs są subtelne i bardzo satysfakcjonujące. Można je porównać do tych, które uzyskuje się przy zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1, z tą różnicą, że tutaj nie ma konieczności zastosowania sztucznych kępek.

Etapy laminacji rzęs

Cały zabieg trwa około 1,5 godziny. Z pozoru jest mało skomplikowany, jednak stylistki rzęs wiedzą, jak wiele wymaga przygotowania i precyzji. Jak przebiega laminacja rzęs?

  1. Przygotowanie rzęs – nałożenie specjalnego preparatu i zabezpieczenie górnych i dolnych rzęs przed sklejeniem.
  2. Nawinięcie górnych rzęs na silikonowy wałeczek.
  3. Nałożenie preparatu, którego zadaniem jest zmiana struktury włosa (nadanie pożądanego kształtu).
  4. Delikatna koloryzacja rzęs.
  5. Nałożenie preparatów wzmacniających, które odżywiają włoski i wydłużają trwałość efektu.

Zostań specjalistką od liftingu i laminacji rzęs

Zarówno lifting rzęs, jak i laminacja rzęs to doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs. Rezultaty utrzymują się przez 6 do 8 tygodni. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby po zabiegu korzystać z basenu czy sauny oraz używać kosmetyków do makijażu. (Oczywiście bezpośrednio po zabiegu należy odczekać 24 godziny, unikając kontaktu z wodą i gorącą parą.)

Wszystko to sprawia, że na te zabiegi decyduje się coraz więcej osób. Stylistki rzęs, które jeszcze tego zabiegu nie oferują, powinny rozważyć poszerzenie swoich usług. Może się okazać, że to będzie strzał w dziesiątkę, a zabieg zainteresuje nie tylko dotychczasowe, ale także nowe klientki. Dlatego zachęcam do zapisywania na kursy w tym zakresie. Gwarantuję dużą dawkę wiedzy, praktyczną naukę zabiegu, pełne wsparcie merytoryczne, życzliwą atmosferę i – oczywiście – certyfikat ukończenia kursu. Więcej szczegółów tutaj: Szkolenie: Lifting rzęs – zapraszam!