Blog

Jak się przygotować do zabiegu laminacji brwi?

Zabieg laminacji brwi cieszy się bardzo dużą popularnością. Decydują się na niego osoby, które chcą osiągnąć efekt podkreślonych i pełnych, a jednocześnie naturalnie wyglądających brwi. Podczas laminacji podkreśla się naturalne włoski, nadając im bardziej wyrazisty kolor i regulując kształt brwi w taki sposób, aby najlepiej pasowały do urody. Jak dokładnie przebiega ten zabieg i w jaki sposób należy się do niego przygotować?

Czym jest laminacja brwi?

Laminacja brwi to łagodny zabieg, dzięki któremu brwi stają się miękkie i podatne na stylizację. Zyskują większą objętość i bardziej wyrazisty kolor, dzięki czemu pięknie podkreślają naturalną urodę. Podczas zabiegu laminacji używane są specjalne preparaty, których zadaniem jest wzmocnienie i uelastycznienie naturalnych brwi, a także delikatne farbki, które nadają im odpowiedni kolor.

Przygotowanie do zabiegu laminacji brwi

Przed zabiegiem laminacji brwi warto pamiętać o kilku rzeczach, dzięki którym osiągnięty efekt będzie w pełni satysfakcjonujący. Każda klientka decydująca się na laminację brwi, powinna:

  • Poinformować stylistkę o wszelkich alergiach skórnych i innych dolegliwościach, które mogłyby być przeciwwskazaniem do zabiegu (np. jeśli w przeszłości występowały reakcje alergiczne na kosmetyki, farby lub inne preparaty chemiczne). Każda profesjonalna stylistka powinna zresztą przeprowadzić z klientką dokładny wywiad przed zabiegiem, na podstawie którego wyeliminuje możliwość jakichkolwiek komplikacji lub niewłaściwego efektu.
  • Na kilka dni przed zabiegiem przestać samodzielnie regulować brwi. Niech włoski rosną swoim naturalnym trybem – nawet te najbardziej niesforne. Dzięki temu stylistka będzie mogła nadać brwiom odpowiedni kształt dopasowany do urody klientki.
  • Unikać mocnych produktów do pielęgnacji skóry (np. szorstkich peelingów) oraz wszelkich podrażnień w okolicach brwi i oczu. Podrażniona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

Laminacja brwi i podkreślenie koloru

Zabieg laminacji brwi doskonale uzupełnia delikatne farbowanie brwi. Podczas pierwszej części brwi są wzmacniane i uelastyczniane, nadaje się im odpowiednią objętość i kształt. Farbowanie pozwala natomiast poprawić ich kolor, dostosowując go do indywidualnej urody klientki. Bardzo często zabiegi te są oferowane w pakiecie jako całościowa usługa stylizacji brwi.

Czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Zdecydowanie tak! Jest to metoda mało inwazyjna, a jednocześnie niezwykle efektywna. Wykorzystuje i podkreśla naturalną urodę – zadaniem stylistki jest wydobycie potencjału naturalnych brwi klientki. Nie ma tu efektu sztuczności, a brwi są wzmocnione i uelastycznione, co dodatkowo poprawia ich kondycję.

Jeśli chcesz zdecydować się na ten zabieg, znajdź dobrą stylistkę w swojej okolicy – z potwierdzonymi kompetencjami i odpowiednim doświadczeniem. Z pewnością będziesz zadowolona z efektu zabiegu wykonanego przez prawdziwą profesjonalistkę – przekonaj się sama!