Blog

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego brwi lub ust?

Żeby zachować pełne bezpieczeństwo i osiągnąć jak najlepszy efekt makijażu permanentnego, należy się do niego odpowiednio przygotować. Niektóre osoby zapisują się na tego rodzaju zabiegi nie wiedząc dokładnie, jak one przebiegają lub że istnieją do nich przeciwwskazania. Profesjonalna stylistka udzieli Ci wszystkich informacji na ten temat. Po jej stronie leży też przygotowanie akcesoriów i – oczywiście – praktyczne, fachowe i bezpieczne wykonanie zabiegu. Natomiast klientka także ma swój wkład w ostateczny efekt i dlatego powinna odpowiednio przygotować się do wizyty w salonie kosmetycznym.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego brwi?

Oto kilka wskazówek dla klientek planujących makijaż permanentny brwi:

  • Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinnaś robić henny ani regulacji brwi. Natomiast wszelkie odżywki stymulujące porost włosków brwiowych należy ostawić już na cztery tygodnie przed zabiegiem.
  • Zadbaj o swoje zdrowie. Nie przychodź na zabieg z aktywną infekcją, np. katarem, kaszlem czy opryszczką. Jeśli zaczniesz chorować na krótko przed zabiegiem, postaraj się jak najszybciej go odwołać, aby nie blokować miejsca innej osobie.
  • W dniu zabiegu postaraj się nie pić kawy ani napojów energetycznych oraz nie przyjmować leków przeciwbólowych. Te substancje wpływają na konsystencję krwi i mogą utrudnić wykonanie makijażu.
  • Zapoznaj się z przeciwwskazaniami do zabiegu i poinformuj stylistkę o wszystkich swoich wątpliwościach. Oczywiście za każdym razem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu stylistka wyklucza wszelkie ryzyko. Warto jednak, abyś sama miała świadomość, na czym polega zabieg i w jakich sytuacjach nie powinno się go wykonywać.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego ust?

Zapisałaś się na makijaż permanentny ust? Oto kilka rzeczy, o których powinnaś pamiętać:

  • Dbaj o odpowiednie nawilżenie ust – używaj pomadek ochronnych, które poprawią kondycję skóry. W przeddzień zabiegu możesz wykonać delikatny, naturalny peeling ust. Możesz wykorzystać gotową mieszankę lub zrobić własny peeling, mieszając odrobinę drobnego cukru z miodem lub oliwą.
  • Podobnie jak w przypadku innych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, pamiętaj o tym, żeby na wizytę przyjść zdrowa, bez aktywnej infekcji. W ten sposób ochronisz nie tylko siebie przed pogorszeniem stanu zdrowia, ale także swoją stylistkę przed zarażeniem.
  • Kawa, napoje energetyczne i leki przeciwbólowe mogą utrudniać wykonanie zabiegu. Dlatego tak samo jak w przypadku makijażu permanentnego brwi, postaraj się unikać ich bezpośrednio przed zabiegiem.
  • Zapoznaj się z tym, jak wygląda zabieg i jakie są do niego przeciwwskazania. Pamiętaj, aby zadać stylistce wszystkie nurtujące Cię pytania oraz dokładnie określić swoje oczekiwania. Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Dobra stylistka z pewnością poinformuje Cię o wszystkich tych zasadach i zapozna z regulaminem poszczególnych zabiegów. Pamiętaj, aby nie bać się zadawać pytań lub wyrażać swoich wątpliwości. Dzięki temu zapewnisz sobie pełne bezpieczeństwo, a praca stylistki przyniesie najlepsze efekty.