Blog

Jak prawidłowo separować rzęsy?

Co to znaczy separować, izolować rzęsy? Jak robić to prawidłowo? Za pomocą jakich narzędzi i preparatów? Zapraszam Cię do zapoznania się z niniejszym artykułem. Dzięki niemu temat separacji rzęs nie będzie dla Ciebie już taki obcy. I może pomoże Ci wejść na kolejny poziom pracy stylistki rzęs. To zaczynamy! 

Jak sprawić, żeby rzęsy syntetyczne ładnie się układały w jednym kierunku? Na wstępie trzeba wyjaśnić, na czym polega ich separacja. To precyzyjne oddzielenie pojedynczych naturalnych rzęs, by następnie umieścić na każdej z nich rzęsę syntetyczną. Brzmi to jak pracochłonny i trudny zabieg. Jednak jest to konieczne, aby uzyskać pożądany i dobrze ukierunkowany efekt. 

izolacja naklejanie rzęsPoznaj cenne i sprawdzone rady, w jaki sposób sprostać zadaniu separacji rzęs:

 1. Po pierwsze zadbaj o odpowiedni sprzęt do swojej pracy. Potrzebna Ci będzie dobra pęseta, a najlepiej dwie. Dlaczego?
  Z uwagi na to, że jedna pęseta, przeznaczona do aplikacji posłuży Ci do unoszenia i podważania naturalnych rzęs klientki. Natomiast za pomocą drugiej dokonasz separacji pojedynczej, wybranej rzęsy. Dzięki tej metodzie lepiej dostrzeżesz poszczególne rzędy rzęs i kierunki ich wzrostu. Pamiętaj, aby pracę zaczynać od strony zewnętrznych i najłatwiejszych rzęs, co ma na celu uniknięcie ich sklejania. Trudno dostępne, małe i rosnące pod złym kątem rzęsy zostaw na koniec. 
 2. Druga wskazówka to zastosowanie metody lash to lash. Na czym ona polega? To aplikowanie rzęs według kolejności, jedna po drugiej, od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Aby ułatwić sobie zadanie można wykorzystać specjalną taśmę, którą przykleja się w celu naciągnięcia kącika oka i dostania się do najtrudniejszych oraz najmniejszych rzęs.
  Dla niektórych może być też pomocne, tak zwane mapowanie, czyli zaznaczanie sekcji na powiece. Pozwala ono na dokładne dobranie odpowiednich długości rzęs. W metodzie lash to lash pamiętajmy o zastosowaniu specjalistycznego i szybkoschnącego kleju, uważając jednocześnie, aby nie pojawiały się nieestetyczne sklejki. Inną zaletą tej metody jest możliwość ukierunkowywania rzęs. Wystarczy ustawić zaaplikowaną rzęsę pod wybranym kątem, podczas jej schnięcia.  
  separacja rzęs
 3. Innym, skutecznym rozwiązaniem jest podklejenie wybranego rzędu specjalną taśmą. Za jej pomocą oddzielamy poszczególne rzędy, co sprawia,
  że widzimy mniej rzęs, a dokładniej. Istotne jest, aby używana taśma nie była zbyt mocna, ponieważ po zakończonym zabiegu może być kłopotliwe jej odklejenie z naturalnych rzęs klientki.
 4. Ostatni sposób to zastosowanie metody Caracas, która polega na zmianie położenia pęsety w zależności od opracowanej strefy. Wyróżniamy trzy strefy oka: kącik wewnętrzny, środek i kącik zewnętrzny. W tej metodzie także pracujemy w kolejności jedna rzęsa po drugiej, w sposób równoległy, ale w wyznaczonych, wcześniej wspomnianych strefach. Kiedy działamy jednocześnie w trzech sekcjach to nie tracimy czasu na czekanie, aż wyschnie klej.
  To rozwiązanie z pewnością sprawdzi się, jeśli zależy nam na szybkiej aplikacji. 

Podsumowując, do prawidłowej separacji rzęs potrzeba niewiele sprzętu, ale sporo umiejętności i precyzji. Dobre pęsety, szybkoschnący klej i taśma pozwolą na uzyskanie wymarzonego efektu. Wraz z ćwiczeniami i nabieraniem doświadczenia, izolowanie rzęs będzie dla Ciebie coraz łatwiejsze.