Blog

Jak dobierać długość rzęs?

Czy długie rzęsy to zawsze piękne rzęsy? Niestety nie, a takie przekonanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Długość doklejonych rzęs powinna zależeć przede wszystkim od naturalnej urody klientki, ale także od kilku innych czynników, o których dziś pokrótce opowiem.

Długość rzęs dobrana do urody

Pierwszą i najważniejszą zasadą w świecie stylizacji rzęs jest to, że przedłużanie rzęs nie zawsze jest konieczne. Nie w każdej sytuacji taki zabieg wpłynie korzystnie na urodę klientki. Jeśli klientka ma naturalnie długie rzęsy, warto zastanowić się, czy nie lepiej po prostu zostać przy tej długości. Sztuczne kępki mogą jedynie zagęścić naturalne rzęsy i zwiększyć ich objętość, bez zmiany naturalnej długości.

Są też sytuacje, w których najkorzystniejszą dla klientki opcją stylizacji będzie laminacja rzęs. Osoby o delikatnej urodzie będą wyglądały bardzo sztucznie, jeśli ich rzęsy będą kilkukrotnie wydłużone i pogrubione. Laminacja natomiast pozwala podkreślić naturalne piękno rzęs i wyeksponować to, czym obdarzyła klientkę Matka Natura.

Klient nie zawsze ma rację!

Jako stylistka powinnaś nie tylko wykonywać zabiegi, ale także trafnie doradzać swoim klientkom i szukać dla nich najlepszych rozwiązań. Dlatego jeśli przychodzi do Ciebie osoba przekonana, że wie doskonale, jaki zabieg chce u Ciebie wykonać, zawsze staraj się to zweryfikować. Pamiętaj, że to Ty jesteś ekspertką. Klientki nie zawsze są w stanie przewidzieć, jaki będzie efekt zabiegu. Marzą im się długie rzęsy jak u modelek z katalogów, jednak zwykle nie mają świadomości, że w przypadku ich urody efekt może nie być nawet zbliżony, a nawet wypaść niekorzystnie. Ostatecznie to Ty poniesiesz konsekwencje niezadowolenia klientki jeśli okaże się, że wygląd rzęs jednak nie spełnia tej wymarzonej wizji.

W przypadku krótkich i rzadkich rzęs, a także wtedy, gdy oczy są głębiej osadzone, zabieg przedłużania jest jak najbardziej uzasadniony. Jednak nawet wtedy nie można z długością przesadzić. Rzęsy nie powinny być sztucznie przedłużane o więcej niż dwa rozmiary w stosunku do pierwotnej długości włosków. W innym przypadku rezultat będzie bardzo nienaturalny, a sztuczne rzęsy będą bardziej szpecić niż upiększać.

Szkolenia ze stylizacji rzęs –duża dawka cennej wiedzy

Kluczem do odpowiedniego doboru długości rzęs jest oczywiście doświadczenie. Doświadczenie warto natomiast zdobywać na kursach i szkoleniach, a nie eksperymentując na klientkach. Uczestnicząc w profesjonalnym szkoleniu z zakresu przedłużania rzęs będziesz mogła:

  • zweryfikować i uzupełnić swoją wiedzę o rzęsach, zarówno w sensie anatomicznym, jak i estetycznym: poznasz budowę włosków, dowiesz się, jaka jest optymalna długość i grubość rzęs z uwzględnieniem wielkości, kształtu i osadzenia oczu i innych indywidualnych cech urody klientki,
  • poznać przykłady trafnych stylizacji rzęs oraz błędów popełnianych przez stylistki, aby móc ich uniknąć we własnej pracy,
  • przećwiczyć wykonywanie zabiegów w zakresie wybranej metody – nie tylko w sensie technicznym, ale także w zakresie umiejętnego doboru długości rzęs.

Zapraszam do zapisów na szkolenia! Wiedza, którą na nich zdobędziesz, będzie bezcenna w dalszym rozwoju w zawodzie stylistki rzęs.