Blog

Jak dbać o sztuczne rzęsy latem?

Przedłużane rzęsy to ogromna wygoda, nie tylko dlatego, że pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu. Latem nie trzeba się martwić o rozmazany makijaż – bez względu na pogodę i okoliczności, rzęsy zawsze prezentują się pięknie. Warto jednak pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i ochronie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Na jakie sytuacje należy zwrócić uwagę latem, posiadając sztuczne rzęsy?

Letnie kąpiele – jezioro, morze, basen

Posiadanie przedłużanych rzęs nie ogranicza możliwości zażywania letnich kąpieli. Spokojnie można z nimi wejść do wody czy to w jeziorze, czy w morzu lub na basenie. Dają dużą swobodę, bo nie trzeba się martwić o spływający po twarzy makijaż.

Warto jednak pamiętać, że zarówno słona woda morska, jak i woda chlorowana na basenie może osłabić wiązania kleju. Aby zapobiec przedwczesnemu odklejaniu się rzęs, po wyjściu z wody należy przemyć je świeżą wodą z kranu.

Wysokie temperatury, opalanie się, ogniska

Ogrzanie sztucznych rzęs na słońcu lub przy ognisku nie wpływa na ich trwałość, pod warunkiem że zachowamy podstawowe środki ostrożności. Nawet naturalne włosy są narażone na przypalenie, jeśli przysuniemy się zbyt blisko ognia. To samo dotyczy przedłużanych rzęs. Zbliżanie twarzy zbyt blisko płomienia może być dla nich tak samo szkodliwe, dla dla rzęs naturalnych i innych włosków na ciele.

Jeśli natomiast chodzi o dłuższe przebywanie na słońcu, np. podczas opalania się, warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Nie powinien być stworzony na bazie olejków, ponieważ mogłyby one osłabić wiązania kleju i przyspieszyć wypadanie rzęs. Tak naprawdę żaden krem, nawet jeśli nie jest na bazie olejków, dla bezpieczeństwa nie powinien dostać się w okolice rzęs. Dotyczy to także innych używanych latem kosmetyków, zwłaszcza tych w postaci sprayów – toników, mgiełek do twarzy itp.

Szczególna ochrona przez 24 godziny od zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu przedłużania rzęs powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie dostała się do nich woda. W tym czasie należy nie tylko unikać moczenia oczu podczas kąpieli, ale także chodzenia na siłownię czy w inne miejsca, gdzie rzęsy mogłyby zostać zamoczone. To bardzo ważne szczególnie latem, ponieważ takich sytuacji jest wtedy stosunkowo dużo. Gdy na zewnątrz jest ciepło i wilgotno, istnieje duże ryzyko, że do rzęs dostanie się woda lub pot. Mogłoby to źle wpływać na trwałość kleju. Dlatego latem warto szczególnie zadbać o świeżo przedłużone rzęsy.

Częstsze uzupełnianie sztucznych rzęs

Ważną informacją zarówno dla klientek salonów kosmetycznych, jak i dla samych stylistek, jest to, że latem włosy – a więc również rzęsy – rosną szybciej. W tym okresie dopełnianie rzęs może być konieczne nieco częściej niż o innych porach roku. Warto pomyśleć o tym już wcześniej, aby odpowiednio zaplanować terminy zabiegów i w ten sposób zadbać o piękny wygląd rzęs przez całe lato.