Blog

Henna pudrowa – co to jest i dlaczego jest taka popularna?

Zabieg henny pudrowej cieszy się dużą popularnością i pojawia się w ofercie coraz większej liczby salonów kosmetycznych. Na czym polega, jakie daje efekty i dlaczego warto go wykonać?

Henna pudrowa to zabieg stylizacji brwi, który wykorzystuje preparaty naturalnego pochodzenia. To bardzo ważny argument dla wielu osób, zwłaszcza dla tych, które preferują kosmetyki naturalne, mają wrażliwą skórę, delikatne brwi lub alergie skórne.

Celem henny pudrowej jest podkreślenie brwi: nadanie im odpowiedniego kształtu, wzmocnienie koloru oraz odżywienie włosków. Przed zabiegiem jest wykonywana regulacja brwi, aby pozbyć się niechcianych włosków i nadać brwiom odpowiedni zarys. Sama henna ma natomiast wystylizować brwi, dopasowując je do urody klientki. Dostępne są liczne kolory henny pudrowej, więc z zabiegu mogą korzystać osoby o różnych typach urody, karnacji i cechach twarzy. Profesjonalna kosmetyczka z pewnością będzie w stanie dobrać odpowiedni kosmetyk.

Czym się różni henna pudrowa od tradycyjnej?

Najważniejsza różnica pomiędzy standardowym zabiegiem henny brwi a henną pudrową to fakt, że w przy tej drugiej nie używa się oksydantów. Innymi słowy, do henny nie dodaje się wody utlenionej. Dzięki temu zabieg jest delikatniejszy i zdrowszy dla włosków, a efekt wcale nie odstaje od brwi stylizowanych z użyciem tradycyjnej henny.

Henna pudrowa nie tylko podkreśla kształt i pogłębia kolor brwi, ale także działa jak odżywka dla włosków, wzmacniając je, uelastyczniając i pomagając im zdrowo wzrastać. Preparaty wykorzystywane do zabiegu zazwyczaj zawierają: minerały, witaminy (wit. E i wit. C), indygo, wyciąg z liści lawsonii i przeciwutleniacze. Jeśli chodzi o rezultaty, to henna pudrowa delikatnie barwi nie tylko włoski brwiowe, ale i skórę. Pozwala wyregulować kształt brwi, wypełniając ubytki tam, gdzie włoski są rzadsze. Efekt prezentuje się bardzo naturalnie, a utrzymuje się naprawdę długo – nawet do 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu henny pudrowej

Mimo że preparaty wykorzystywane do henny pudrowej mają naturalną recepturę, to należy wykonać próbę uczuleniową przed właściwym zabiegiem. Ponadto nie można wykonywać zabiegu wtedy, gdy:

  • występują stany zapalne oczu, opuchlizna powiek,
  • doszło do poparzenia słonecznego skóry lub drobnych urazów (np. otarcia),
  • klientka cierpi na choroby skórne,
  • w niedużym odstępie czasu były wykonywane zabiegi złuszczające na skórę.

Informacje o wszelkich przeciwwskazaniach zawsze powinny być przekazane przed zabiegiem podczas zbierania wywiadu od klientki. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości – pytaj!

Jak dbać o pudrowe brwi po zabiegu?

Informacje na ten temat również uzyskasz w salonie, w którym będziesz wykonywała zabieg. Dla zapewnienia najlepszego efektu zabiegu na pewno warto pamiętać o szczególnej pielęgnacji brwi przez 24 godziny po zabiegu. Nie należy ich wtedy malować, moczyć, intensywnie pocierać ani narażać na działanie pary wodnej np. na saunie.

Przekonaj się sama, że zabieg henny pudrowej daje świetne, długotrwałe rezultaty i może skutecznie wpłynąć na poprawę Twojej urody i samopoczucia!