Blog

Długość rzęs syntetycznych w zabiegu stylizacji rzęs

Czy podczas stylizacji rzęs zawsze należy je przedłużać? Doświadczona stylistka rzęs z pewnością odpowie, że nie. Są sytuacje, kiedy przedłużanie rzęs nie jest konieczne, a nawet może wpłynąć niekorzystnie na urodę klientki. Jak zatem dobierać długość sztucznych rzęs i kiedy lepiej ich nie przedłużać? Dzisiaj kilka przydatnych wskazówek dla stylistek, które chcą się stale doskonalić w swoim fachu.

Naturalnie długie rzęsy? Nie przedłużaj!

Stylizacja rzęs to zabieg, który ma podkreślić urodę klientki, a nie całkowicie ją zmieniać. Pięknych, zdrowych rzęs o długości 12-13 mm nie trzeba przedłużać. Podczas zabiegu stylizacji można w takiej sytuacji użyć rzęs syntetycznych tej samej długości, a niekiedy nawet krótszych. To nie sama długość rzęs ma decydujące znaczenie, a takie kwestie jak: odpowiednie zagęszczenie rzęs, rozłożenie kępek, właściwy dobór i rozmieszczenie skrętów i w końcu dobór długości.

W przypadku krótkich i rzadkich rzęs przedłużanie ma jak najbardziej sens. Jednak należy pamiętać, że sztuczne rzęsy mogą być maksymalnie o dwa rozmiary dłuższe niż naturalne. Chodzi nie tylko o naturalność efektu, ale też o bezpieczeństwo i zdrowie włosków. Naturalne rzęsy stale rosną, więc po jakimś czasie od zabiegu powstają odrosty. Zbyt długie sztuczne rzęsy mogą wtedy za mocno obciążać naturalne włoski, a w efekcie wpłynąć na ich osłabienie, a nawet przedwczesne wypadanie.

Jak dobrać długość rzęs syntetycznych?

Pierwsze dwie zasady zostały już opisane: nie przedłużamy rzęs o więcej niż dwa rozmiary, a w przypadku naturalnie długich rzęs nie zawsze trzeba w ogóle je przedłużać. Dobierając długość sztucznych rzęs należy też wziąć pod uwagę kondycję naturalnych włosków, ich zagęszczenie i grubość. Sztuczne rzęsy nie powinny nadmiernie obciążać naturalnych, aby dodatkowo ich nie osłabiać. Niezwykle ważne jest także to, jak osadzone jest oko i jaki ma kształt, jak wygląda powieka i jak rozmieszczone są naturalne rzęsy. Również pod tym kątem należy zaplanować zabieg, aby jego efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące.

A co jeśli klientka upiera się przy rzęsach dłuższych niż te, które dla niej wybrałaś? Pamiętaj, że to Ty jesteś ekspertką w tym temacie i to Ty masz decydujące zdanie. W końcu odpowiadasz nie tylko za wizualny efekt zabiegu, ale także za bezpieczeństwo klientki. Wyjaśnij spokojnie, dlaczego zaproponowana przez Ciebie długość rzęs to najlepsza opcja. W ten sposób nie tylko zaznaczysz swoje kompetencje, ale także wzbudzisz zaufanie jako stylistka, która ma na uwadze dobro swoich klientek.

Szczegółową wiedzę o przedłużaniu rzęs można zdobywać na kursach, w których mogą brać zarówno początkujące, jak i doświadczone stylistki. Jednak nie każdy kurs przekazuje wiedzę na równie wysokim poziomie, przez co potem stylistki oferują bardzo różny poziom usług. Zapraszam do Akademii na szkolenia z zakresu stylizacji rzęs różnymi metodami. Oferują one nie tylko wiedzę o zabiegu, ale także możliwość uzyskania wskazówek i porad, które zrobią z Ciebie prawdziwą ekspertkę.