Blog

Czy zabieg kosmetycznego wybielania zębów jest zdrowy?

O białym, pięknym uśmiechu marzy chyba każdy. Niestety domowe metody wybielania zębów często nie dają zadowalających efektów, a przed zabiegiem kosmetycznego wybielania zębów wiele osób ma duże obawy. Ale czy słusznie? Dziś kilka słów o tym, czy wybielanie zębów w gabinecie kosmetycznym jest bezpieczne i zdrowe oraz na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z takiej usługi.

W jakim stanie są Twoje zęby?

To pierwsze pytanie, które powinien zadać sobie każdy, kto rozważa kosmetyczne wybielanie zębów. Od kondycji uzębienia zależy bowiem to, czy będzie można poddać się tej metodzie bez ryzyka i spodziewać się dobrych efektów.

Nawet mocno przebarwione zęby mogą rozjaśnić się o kilka tonów w wyniku tego zabiegu, jednak warunkiem jest to, żeby były zdrowe. Jeśli na zębach jest próchnica, należy wyleczyć ją u dentysty, a także zadbać o stan dziąseł oraz pozostałych tkanek w obrębie jamy ustnej. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że zabieg wywoła jakiekolwiek stany zapalne lub inne komplikacje. Dlatego przed udaniem się do gabinetu kosmetycznego na wybielanie, warto skonsultować się ze swoim stomatologiem. 

Najsilniejsze przebarwienia zębów powstają w wyniku niekorzystnych nawyków: palenia papierosów, zaniedbania higieny czy nieodpowiedniej diety. Tendencje do powstawania przebarwień są różne u różnych osób. U niektórych zęby przebarwiają się szybciej niż u innych, nawet mimo regularnego dbania o ich zdrowie i wygląd.

Jeśli przyczyną przebarwień jest wieloletnie gromadzenie się na powierzchni zębów pigmentów z żywności, napojów czy dymu papierosowego, to szansa na uzyskanie zadowalającego efektu wybielania kosmetycznego jest bardzo duża. U osób, u których o kolorze zębów decyduje głównie biologia (kolor kości), efekt śnieżnobiałych zębów może być nieosiągalny. Natomiast wciąż można je skutecznie rozjaśnić i znacznie poprawić estetykę uśmiechu.

Na czym polega kosmetyczne wybielanie zębów?

Wybielanie zębów w gabinecie kosmetycznym polega na usunięciu z powierzchni zębów nagromadzonych przez lata pigmentów. Podczas zabiegu używane są specjalne preparaty wybielające, które nakłada się na zęby, a następnie kieruje się na nie światło specjalnej lampy LED. Pod wpływem działania światła aktywują się substancje odpowiedzialne za rozjaśnienie. Cały zabieg jest szybki, całkowicie bezbolesny i – w przypadku zębów zdrowych – zupełnie bezpieczny. 

Biały uśmiech = szczery uśmiech

Białe zęby to element wyglądu, który zdecydowanie dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Często zdarza się, że po zabiegu kosmetycznego wybielania zębów klienci po raz pierwszy w życiu zaczynają uśmiechać się szczerze i z prawdziwą przyjemnością. Ten nowy nawyk przekłada się z kolei na inne sfery życia – ułatwia kontakty z innymi, dodaje energii, pozwala na większą satysfakcję z życia towarzyskiego. Po wybielaniu zębów często rośnie też motywacja do lepszego dbania o siebie – nie tylko o wygląd, ale także o zdrowie jamy ustnej i całego ciała.

Kosmetyczne wybielanie zębów jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób, które szukają skutecznych sposobów zadbania o siebie zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Jeśli szukasz na ten temat więcej informacji lub nadal masz obawy, zgłoś się do zaufanego gabinetu kosmetycznego, który oferuje taką usługę. Odpowiednio przeszkolona w zakresie kosmetycznego wybielania zębów osoba będzie w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tego zabiegu.