Blog

Czy sztuczne rzęsy może nosić każdy?

Czy sztuczne rzęsy są dla każdego?

Tak się składa, że Matka Natura obdarzyła długimi i gęstymi rzęsami nie wszystkie z nas, ale przecież od tego są stylistki rzęs, aby zrobić nas na bóstwo. Zanim jednak wybierzecie się na zabieg stylizacji rzęs, dokładnie zapoznajcie się z listą przeciwwskazań. Wiedza ta może uchronić Was od poważnych konsekwencji zdrowotnych.

A co wtedy, kiedy same nie wicie, czy jesteście na coś uczulone? Waszym absolutnym prawem jest poproszenie stylistki rzęs o wykonanie próby uczuleniowej. Pamiętajcie jednak, że próba nie jest aż tak miarodajna, jak pełen zabieg, ze względu na o wiele mniejszą ilość oparów kleju. Warto w tym przypadku wspomnieć o klejach dla alergików, które nie dają jednak stuprocentowej gwarancji ominięcia alergii. Kleje tego rodzaju są po prostu odrobinę łagodniejsze.

 

Dolegliwości uniemożliwiające noszenie rzęs:

wszelkie choroby oczu

osłabiony system odpornościowy (często po chemioterapii)

alergie prowadzące do nadmiernej wydzieliny z oczu

oko świeżo wyleczone po zapaleniu bakteryjnym lub grzybiczym

nowotwór (pacjentki mogą wybrać się na zabieg stylizacji rzęs, ale dopiero w momencie, kiedy ich terapia się zakończy, a rzęsy zaczynają odrastać)

stan uniemożliwiający leżenie na wznak

makijaż permanentny (do trzech tygodni)

 

Przeciwskazaniem wykonywania zabiegu stylizacji rzęs nie są: 

ciąża

jaskra

zaćma

cukrzyca

Dla pewności i osobistego poczucia spokoju, poinformuj stylistkę o powyższych dolegliwościach lub ciąży, jeśli akurat się z nimi zmagasz. Nie bój się zabrać głosu również wtedy, kiedy masz nieprzyjemne wspomnienia z poprzednim zabiegiem stylizacji rzęs, kiedy pojawiły się u Ciebie skutki niepożądane.

 

Alarm dla alergików 

Co ma alergia do pięknych rzęs? Okazuje się, że całkiem sporo. Chodzi tu głównie o skład kleju, zawierającego cyjanoakrylan. Jeśli nic Wam to nie mówi, podpowiadam, że składnik ten ma mocny i niezwykle wyczuwalny zapach, a jego opary mogą wywołać uczulenia, jak również powodować silne reakcje alergiczne. Problem ten dotyczy zarówno klientek, jak i stylistek.

Kiedy alergia daje o sobie znać i jakie są jej objawy? 

Jedna trafna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Alergia może pojawić się już w trakcie zabiegu lub do 48 godzin po wizycie, ponieważ wiele zależy od schnięcia kleju. Równie różnorodna jest kwestia objawów alergii. Klientka może skarżyć się na nieżyt nosa, kichanie, zapalenie spojówek, uczucie drapania w gardle lub kaszel.

 

Jak sobie pomóc, gdy okaże się, że jesteś uczulona na klej do rzęs? 

W przypadku drobnego uczulenia wybierz się do apteki. Farmaceuta na pewno poleci Ci pomocne krople do oczu, dostępne bez recepty, takie jak Starazolin lub Zyrtec. Aby sobie pomóc, możesz również sięgnąć po wapno do picia, które załagodzi Twoje objawy.

Ostrożności nigdy za wiele, dlatego pamiętajcie, żeby dbać o siebie nie tylko po zabiegu, ale również tuż przed nim. Zasięgajcie opinii innych, czytajcie i nie bójcie się pytać. My stylistki jesteśmy po to, abyście czuły się pięknie i komfortowo!

 

Pozdrawiam,

Wasza Patrycja