Blog

Czy permanentne usta są dla Ciebie?

Czy permanentne usta są dla Ciebie?

Wstajesz rano, pospiesznie jesz śniadanie i zabierasz się do makijażu. Nakładasz podkład, tusz na rzęsy i szminkę podkreślającą usta. Mijają godziny, a perfekcyjnie wykonany makijaż zaczyna się rozmywać. Masz wrażenie, że z każdym zjedzonym posiłkiem lub wypitym napojem Twoje usta nie wyglądają już tak zjawiskowo? Istnieją dwa rozwiązania tego problemu. Pierwsze to noszenie przy sobie szminki i dyskretne poprawianie makijażu kilka razy dziennie. A drugie to wybranie wygodnego makijażu permanentnego ust. Nie tylko zaoszczędzi Twój czas przeznaczony na malowanie, ale przede wszystkim wydobędzie idealny kształt i piękno Twoich ust. 

malowanie ustPewnie zastanawiasz się teraz, czy permanentne usta są dla Ciebie odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule. Na początek warto wspomnieć, jakie osoby najbardziej skorzystają na takim rozwiązaniu:

  • takie, które nie lubią tracić czasu na poranny makijaż i jego późniejsze poprawianie,
  • pracują w zawodzie, który wymaga od nich estetycznego wyglądu,
  • po prostu uwielbiają mieć pomalowane usta,
  • chcą skorygować kształt lub kolor swoich naturalnych ust,
  • mają alergie na składniki znajdujące się w produktach do makijażu,
  • posiadają defekty na ustach, które chcą skutecznie ukryć.

Wiemy już, dla kogo jest polecany makijaż permanentny ust. Przyjrzyjmy się teraz bliżej etapom jego tworzenia i trwałości.

 

Na czym polega makijaż permanentny ust?

Najogólniej mówiąc jest to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu do ust. Można to porównać do procesu wykonywania tatuażu. Wykwalifikowana kosmetyczka obrysowuje kontur ust, a następnie wypełnia je dobranym wcześniej kolorem. Podczas tego zadania porusza igłą wyłącznie na wierzchnich warstwach naskórka, bez głębszej ingerencji. Cały proces przeprowadzany jest sterylnymi narzędziami z zachowaniem najwyższych standardów higieny.

 

Jestem po zabiegu i co dalej?

Pamiętaj, że przez pierwsze kilka godzin Twoje usta mogą być lekko opuchnięte i wrażliwe na dotyk. W kolejnych dniach natomiast będą się łuszczyć. To zupełnie normalne objawy, które nie powinny stwarzać powodów do Twojego niepokoju. Z pewnością zwrócisz również uwagę, że wraz z upływającym czasem będzie się delikatnie zmieniać wybarwienie Twoich ust. To także naturalny proces, którego efektem będzie wyrównanie kolorystyczne. O czym jeszcze musisz pamiętać po przeprowadzonym zabiegu? Aby na jakiś okres zaprzestać wizyt w solarium, w siłowni czy na basenie. Wszystko zależy od indywidualnego procesu łuszczenia Twoich ust.

 

umalowane ustaJak przedłużyć efekt makijażu permanentnego?

Oczywiście na pewno zależy Ci na tym, aby pożądany efekt utrzymywał się jak najdłużej.  W tym celu ważna będzie ponowna wizyta w salonie kosmetycznym. Na kolejnym spotkaniu Twoje usta będą dodatkowo napigmentowane, co będzie miało wpływ na wydłużenie trwałości makijażu. 

Zabieg permanentnego makijażu ust staje się coraz bardziej popularny, bez względu na wiek klientek. Umiejętnie wykonany przez doświadczonego specjalistę odmieni kobiecy wygląd i doda pewności siebie. Może przypadnie do gustu również Tobie?