Blog

Czy nawilżacz powietrza jest ważny w salonie beauty?

Czy nawilżacz powietrza jest ważny w salonie beauty?

Za Twoim oknem ukazuje się jesienna lub zimowa sceneria? Zauważalnie podnosi się temperatura ogrzewania w Twoim salonie? Ciepło w lokalu jest na pewno pożądane, ale co zrobić z nadmiernym wysuszeniem powietrza? 

Skupmy się na dzisiejszym, głównym pytaniu: czy nawilżacz powietrza jest niezbędny w salonach kosmetycznych?

Opinie ekspertów w tym temacie są podzielone. Jednak moim zdaniem odpowiednie nawilżenie przekłada się znacząco na warunki pracy kosmetyczki oraz na ogólne samopoczucie klientek. Dlaczego jest to takie ważne?

Po pierwsze dlatego, że za mała wilgotność powietrza ma niekorzystny wpływ na aplikację rzęs i stosowany do niej klej. Efektem będzie bardzo powolne schnięcie kleju, a także tworzenie się nieestetycznych sklejek na rzęsach. Przełoży się to także na ogólną trwałość całej aplikacji, która może przedwcześnie zacząć się wykruszać.  Zdecydowanie warto w takiej sytuacji wybrać kleje szybkoschnące, jak na przykład kleje od Secret Lashes – Gold czy Champions Extra Strong.

Również sama klientka nie będzie czuła się komfortowo w przesuszonym pomieszczeniu. Jeśli zacznie zgłaszać problemy związane z przesuszonymi śluzówkami, katarem, pieczeniem lub zaczerwienieniem oczu to może być ważny sygnał, że nadmiernie podniosła się temperatura w salonie. Optymalnie jest, gdy temperatura pokojowa wynosi min. 22 stopnie.

Co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę? Roztaczający się w pomieszczeniu zapach. A zwłaszcza, gdy jest on zbyt intensywny i drażniący. Przesuszone powietrze wzmaga rozchodzenie się oparów kleju, które oddziałują na samopoczucie, zarówno klientek, jak i pracowników. 

Jak w takim razie wpłynąć na wilgotność powietrza w naszym salonie kosmetycznym? Rozwiązanie jest proste: postaw na dobry, sprawdzony nawilżacz powietrza!

Przy wyborze nie sugeruj się jednak głównie jego ceną, designem czy znaną marką, ale jego funkcjonalnością i jakością. Ważne jest także miejsce, w którym postawimy nasz nowy sprzęt. Najlepiej na środkowym poziomie wysokości pomieszczenia, przykładowo na szafce, ale też nie zbyt blisko fotela i klientki.

Najczęściej poleca się nawilżacze, których wydajność wynosi około 350ml/h. Zwróć również uwagę, jak wygląda dysza, czy da się ustawiać dowolnie jej kierunek, czy jest skierowana wyłącznie do góry. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się nawilżacz z dyszą kierunkową. Przemyśl także pojemność zbiornika. Im mniejszy, tym częściej będzie trzeba uzupełniać go wodą. Na koniec rozważ wybór wymiennego filtra wody i filtra powietrza. Ostatnia rada: nie pomyl nawilżacza powietrza z dyfuzorem zapachowym, który służy głównie do rozprowadzania zapachu olejków eterycznych. 

Podsumowując, odpowiednia wilgotność w salonie kosmetycznym będzie miała istotne znaczenie dla przeprowadzonych zabiegów oraz dla ogólnego komfortu wszystkich przebywających osób. Zadbaj o dobrej jakości, szybkoschnące kleje do aplikacji. Zainwestuj również w bakteriobójczy nawilżacz powietrza. Dobry zakup z pewnością szybko Ci się zwróci, jeśli weźmiesz pod uwagę jego wiele korzyści.