Blog

3 wskazówki jak robić piękne zdjęcia stylizacji

Stylistki rzęs i brwi często wykonują liczne zdjęcia swoich prac, jednak nie zawsze uzyskują zadowalający efekt. Każda stylistka chciałaby się pochwalić tym, że dobrze wykonuje swoją pracę, i zachęcić kolejne klientki do rezerwowania wizyt. Brak odpowiednich zdjęć niestety to utrudnia, a przerabianie ich w programach graficznych mija się z celem, bo nie pokazuje faktycznych rezultatów.

Co zrobić, aby jak najkorzystniej przedstawić swoje stylizacje na zdjęciach? Warto skupić się na trzech kluczowych aspektach udanych fotografii: świetle, tle i kącie ujęcia.

1. Światło – co za dużo, to niezdrowo

Aby oświetlić fotografowaną twarz, wykorzystaj lampy ledowe o ciepłej barwie i unikaj nadmiernego natężenia światła. Wbrew pozorom mocniejsze światło wcale nie oznacza lepszych zdjęć. Twarz wydaje się bardziej blada i nienaturalna, a zdjęcia często wychodzą prześwietlone. Wykonując zdjęcia, ustaw telefon lub aparat na wysokości lampy, tak żeby nie rzucał cienia na twarz.

Najlepsze efekty daje robienie zdjęć za dnia, przy naturalnym oświetleniu. Łatwiej wtedy uniknąć problemów z cieniem oraz z dobraniem odpowiedniej barwy światła.

2. Tło – stylizacja na pierwszym planie

Zwróć uwagę na otoczenie podczas fotografowania. Postaraj się wyeliminować wszystkie nieestetyczne elementy i pozostałości po wykonanym zabiegu. Zadbaj o to, aby nic niepotrzebnie nie odwracało uwagi od stylizacji, którą chcesz wyeksponować. Możesz w tle zostawić gadżety, kosmetyki lub ubrania w kolorystyce pasującej do tej, którą promujesz w swoich social mediach lub portfolio. Zadbaj jednak o to, aby nie wychodziły na pierwszy plan i nie rozpraszały niepotrzebnie uwagi. Najbardziej uniwersalne jest jednolite tło. Jeśli masz problem z jego przygotowaniem, możesz wykorzystać bardzo proste rozwiązania, np. ręczniki papierowe, którymi przykryjesz używane przed chwilą akcesoria czy kosmetyki.

3. Kąt ujęcia – delikatny kąt i korzystny wygląd twarzy

Unikaj fotografowania modelki z niekorzystnych kątów. Nie rób zdjęć od dołu! Takie ujęcia nie tylko zniekształcają twarz, ale też eksponują elementy, których wcale nie chcesz wynosić na pierwszy plan: nos, brodę, policzki. Skup się na brwiach i rzęsach, czyli górnej części twarzy. Postaraj się, aby twarz modelki wyglądała jak najatrakcyjniej – tak jakbyś robiła zdjęcie samej sobie. Jeśli fotografujesz modelkę od góry w pozycji leżącej, poproś ją, żeby nie marszczyła brwi i czoła patrząc w obiektyw. Może też zamiast w górę patrzeć po prostu przed siebie.

Fotografowanie efektów stylizacji to jeden z nieodłącznych elementów pracy stylistki rzęs i brwi. Jest to forma promocji własnych usług. Dlatego dbamy o to, aby podczas szkoleń w Akademii poruszyć również ten aspekt i przygotować stylistki do prowadzenia skutecznego marketingu w internecie. Jeśli chcesz zdobyć kompleksową wiedzę w zakresie stylizacji oraz cenne wskazówki dotyczące robienia zdjęć i promowania swoich usług, to gorąco zapraszam do zapisów na kursy!